Dukla za Štětinu odmítla 15 milionů, aby neoslabila tým. Teď je na hraně sestupu

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
8. 2. 2016 15:37
Dukla fo jarní části nejvyšší domácí soutěže vstupuje z jedenácté příčky s pouhými 19 body, jen čtyři body od pásma sestupu.
Michal Breznaník, největší zimní posila Dukly
Michal Breznaník, největší zimní posila Dukly | Foto: ČTK

Praha - Fotbalová Dukla před začátkem letošního ligového ročníku netajila, že jejím cílem je bojovat o umístění zaručující účast v některé evropské pohárové soutěži. Do jarní části nejvyšší domácí soutěže však vstupuje z jedenácté příčky s pouhými 19 body.

"Asi jsme si spletli směr. Nejen vedení klubu, ale i hráči jsou s tímto účtem nespokojeni, protože dobře vědí, že měli na víc. Ve třech utkáních jim body unikly dost lacino a zápasy proti Brnu i Příbrami v domácím prostředí se jim vůbec nepovedly,“ hledá příčiny nevalného vysvědčení Bohumil Paukner, generální ředitel.

Dukla už delší dobu patří mezi kluby s nejnižším rozpočtem. "To už není pravda, náš letošní rozpočet je 60 milionů a platy hráčů se v posledních dvou letech zvýšily o sto procent. Za tyto výborné ekonomické podmínky můžeme poděkovat hlavnímu akcionáři. A to naše pokladna mohla být ještě bohatší, protože loni v létě jsme za přestup Lukáše Štětiny mohli díky ojedinělé nabídce získat 15 milionů korun. V našich představách však byla účast v evropských pohárech a proto jsme nechtěli mužstvo oslabovat,“ vysvětluje Petr Paukner, majoritní vlastník.

V zimě bez porážky

V letošní zimní přípravě sehrála Dukla sedm utkání a ani jednou nebyla poražena. "Nejdřív jsme zůstali v Praze a koncem ledna se vydali na soustředění do Turecka. Se vším jsme tam byli spokojeni. Vybojovali jsme tam dvě remízy a jedno vítězství nad známým Torpedem Kutaisi, ale výsledky před jarní ligou nejsou rozhodující. Loni v létě byly velice pěkné a po nich následoval nevydařený podzim. Pro mě je důležitější dobrý zdravotní stav všech hráčů,“ zdůrazňuje trenér Luboš Kozel.

V mužstvu Dukly je celkem 11 zahraničních fotbalistů. Pět ze Slovenska a po jednom z Lotyšska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Španělska, Francie a Konga. S Juliskou se rozloučili mj. Tomáš Přikryl a Michael Krmenčík. Dres Dukly naopak začali oblékat Michal Smejkal z Mladé Boleslavi, Lukáš Hroššo z Liberce a Michal Breznaník ze Sparty, kterého Kozel považuje za velkou posilu. "Umí dávat góly a proto věřím, že nám moc pomůže.“

Z Letné na Julisku přišel tento střelecky disponovaný útočník jen na půlroční hostování. "Ve Spartě je obrovská hráčská konkurence, takže jsem rád, že v Dukle snad dostanu větší šanci. Nejsem zklamaný, že mě Sparta uvolnila, spíš jí mohu poděkovat za možnost být častěji na hřišti, než na lavičce. Zdravotně jsem v pořádku a rád bych pomohl Dukle i sobě. Co bude za půl roku, to se teprve uvidí. Zatím jen vím, že Spartě budu přát zisk mistrovského titulu,“ říká Breznaník.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sáblíková byla na trojce v Heerenveenu čtvrtá za Nizozemkami

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na Světovém poháru v Heerenveenu čtvrté místo v závodu na 3000 metrů. Třiatřicetiletá česká reprezentantka zajela poprvé v kariéře v hale Thialf čas pod hranici čtyř minut, nestačila ale na trojici Nizozemek a nerozšířila bilanci 90 medailových umístění v seriálu. V novém rekordu dráhy 3:57,15 minuty zvítězila Irene Schoutenová.

SP v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):

Muži, 500 m: 1. Arefjev (Rus.) 34,459, 2. Ntab 34,652, 3. Velema (oba Niz.) 34,740.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Ntab 114, 2. Arefejev 92, 3. Mulder (Niz.) 80.

Ženy, 500 m: 1. Koková (Niz.) 37,726, 2. Golikovová 37,303, 3. Fatkulinová (obě Rus.) 37,406.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Koková 120, 2. Golikovová 108, 3. McLeanová (Kan.) 91.

3000 m: 1. Schoutenová 3:57,155, 2. De Jongová 3:58,521, 3. Beuneová (všechny Niz.) 3:58,908, 4. Sáblíková 3:59,215, …13. Zdráhalová (obě ČR) 4:10,379.

Další zprávy