Dukla za Štětinu odmítla 15 milionů, aby neoslabila tým. Teď je na hraně sestupu

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
8. 2. 2016 15:37
Dukla fo jarní části nejvyšší domácí soutěže vstupuje z jedenácté příčky s pouhými 19 body, jen čtyři body od pásma sestupu.
Michal Breznaník, největší zimní posila Dukly
Michal Breznaník, největší zimní posila Dukly | Foto: ČTK

Praha - Fotbalová Dukla před začátkem letošního ligového ročníku netajila, že jejím cílem je bojovat o umístění zaručující účast v některé evropské pohárové soutěži. Do jarní části nejvyšší domácí soutěže však vstupuje z jedenácté příčky s pouhými 19 body.

"Asi jsme si spletli směr. Nejen vedení klubu, ale i hráči jsou s tímto účtem nespokojeni, protože dobře vědí, že měli na víc. Ve třech utkáních jim body unikly dost lacino a zápasy proti Brnu i Příbrami v domácím prostředí se jim vůbec nepovedly,“ hledá příčiny nevalného vysvědčení Bohumil Paukner, generální ředitel.

Dukla už delší dobu patří mezi kluby s nejnižším rozpočtem. "To už není pravda, náš letošní rozpočet je 60 milionů a platy hráčů se v posledních dvou letech zvýšily o sto procent. Za tyto výborné ekonomické podmínky můžeme poděkovat hlavnímu akcionáři. A to naše pokladna mohla být ještě bohatší, protože loni v létě jsme za přestup Lukáše Štětiny mohli díky ojedinělé nabídce získat 15 milionů korun. V našich představách však byla účast v evropských pohárech a proto jsme nechtěli mužstvo oslabovat,“ vysvětluje Petr Paukner, majoritní vlastník.

V zimě bez porážky

V letošní zimní přípravě sehrála Dukla sedm utkání a ani jednou nebyla poražena. "Nejdřív jsme zůstali v Praze a koncem ledna se vydali na soustředění do Turecka. Se vším jsme tam byli spokojeni. Vybojovali jsme tam dvě remízy a jedno vítězství nad známým Torpedem Kutaisi, ale výsledky před jarní ligou nejsou rozhodující. Loni v létě byly velice pěkné a po nich následoval nevydařený podzim. Pro mě je důležitější dobrý zdravotní stav všech hráčů,“ zdůrazňuje trenér Luboš Kozel.

V mužstvu Dukly je celkem 11 zahraničních fotbalistů. Pět ze Slovenska a po jednom z Lotyšska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Španělska, Francie a Konga. S Juliskou se rozloučili mj. Tomáš Přikryl a Michael Krmenčík. Dres Dukly naopak začali oblékat Michal Smejkal z Mladé Boleslavi, Lukáš Hroššo z Liberce a Michal Breznaník ze Sparty, kterého Kozel považuje za velkou posilu. "Umí dávat góly a proto věřím, že nám moc pomůže.“

Z Letné na Julisku přišel tento střelecky disponovaný útočník jen na půlroční hostování. "Ve Spartě je obrovská hráčská konkurence, takže jsem rád, že v Dukle snad dostanu větší šanci. Nejsem zklamaný, že mě Sparta uvolnila, spíš jí mohu poděkovat za možnost být častěji na hřišti, než na lavičce. Zdravotně jsem v pořádku a rád bych pomohl Dukle i sobě. Co bude za půl roku, to se teprve uvidí. Zatím jen vím, že Spartě budu přát zisk mistrovského titulu,“ říká Breznaník.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 35 minutami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Rodina mrtvého převaděče v Libyi zabila ze msty 30 uprchlíků

Rodina mrtvého libyjského převaděče zabila ze msty 30 uprchlíků a dalších 11 zranila. Informovalo o tom ve čtvrtek ministerstvo vnitra libyjské vlády sídlící v Tripolisu.

Incident se stal v severolibyjském městě Mizda. Podle ministerstva uprchlíci třicetiletého převaděče zabili, ale jejich motiv není znám. Jeho příbuzní pak povraždili 26 běženců z Bangladéše a čtyři z Afriky. Jedenáct zraněných bylo převezeno do nemocnice v Zintánu. Ministerstvo hodlá viníky najít a soudně stíhat.

"Právě jsme se o té tragédii dověděli, snažíme se získat víc informací a poskytnout pomoc těm, kdo přežili," sdělila mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) Safa Msehliová.

Po svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 v zemi panuje chaos, země má dvě vlády, jednu v Tripolisu, druhou na východě země. Stala se výchozím bodem pro uprchlíky, kteří se chtějí dostat do Evropy. V Libyi jich tisíce uvázly a přežívají tam ve špatných podmínkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy