Dukla nedala penaltu, přesto díky snovému poločasu smetla Ostravu

14. 9. 2015 20:10
Fotbalisté Ostravy v dohrávce šestého kola první ligy prohráli na hřišti Dukly i s letními posilami 1:4 a zůstali poslední s jedním bodem. Pražané si připsali druhé vítězství v sezoně, o kterém rozhodli góly už v první dvacetiminutovce Tomáš Přikryl, Ondřej Vrzal a Tomáš Berger. Baník po změně stran jen snížil zásluhou Ghaňana Francise Narha. Čtvrtou branku Dukly přidal v nastavení kapitán Marek Hanousek.
Jeden z gólů Dukly vstřelil také Tomáš Berger.
Jeden z gólů Dukly vstřelil také Tomáš Berger. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Ostravy v dohrávce šestého kola první ligy prohráli na hřišti Dukly i s letními posilami 1:4 a zůstali poslední s jedním bodem. Pražané si připsali druhé vítězství v sezoně, o kterém rozhodli góly už v první dvacetiminutovce Tomáš Přikryl, Ondřej Vrzal a Tomáš Berger.

Baník po změně stran jen snížil zásluhou Ghaňana Francise Narha. Čtvrtou branku Dukly přidal v nastavení kapitán Marek Hanousek.

Baníku byly odblokovány přestupy

Krátce před výkopem byly Ostravě odblokovány přestupy, pozastavené kvůli dluhům vůči Viktorii Žižkov, takže klub stihl zaregistrovat a nasadit tři letní posily (více zde!).

Záložníci Václav Ježdík a Slovák Richard Lásik i obránce Jaroslav Machovec nastoupili v základní sestavě, čtvrtou akvizici Tomáše Mičolu nepustily do utkání zdravotní problémy.

Přestože Baník začal poměrně aktivně, tak se už ve čtvrté minutě dostala do vedení Dukla. Po rychlé kombinaci Beauguel předložil míč Přikrylovi, který se v šestnáctce pohotově otočil a překonal brankáře Pavlenku.

Hosté byli v obraně bezradní

Ostrava si nevěděla s domácími útoky rady a už v desáté minutě inkasovala podruhé. Pavlenka vyrazil Beauguelovu střelu jen na hlavu Vrzala a obránce Pražanů obloučkem vrátil míč do odkryté sítě.

Vrzal v 18. minutě přidal i gólovou asistenci, když centrem z levé strany našel na bližší tyči Bergera. Nejlepší střelec Dukly se šestým gólem v sezoně dotáhl na vedoucí kanonýry soutěže Škodu a Lafatu.

Po půl hodině hry Celba stáhl v pokutovém území Přikryla, ale nařízenou penaltu Beauguelovi vyrazil Pavlenka. Francouzský útočník se tak znovu nedočkal první ligové trefy v sezoně.

Pavlenka pak výborným zákrokem zlikvidoval i Hanouskovu ránu. Ostrava se až na konci poločasu osmělila k pokusu Narha, který těsně minul Radovu branku.

Baník korigoval až po změně stran

Tři minuty po pauze ostravští fotbalisté také poprvé vystřelili mezi tyče, Ježdíkův pokus však domácí gólman vytáhl na roh. V 54. minutě už Baník snížil. Narh si pohrál s Radou i stoperem Štetinou a zakončil do prázdné branky.

Přestože se Baník oproti první půli zlepšil, Dukla kontrolovala svůj náskok a navíc si vypracovala další šance. Pavlenka však výborně vyrazil Bergerovu střelu i Jeřábkovu hlavičku. Na druhé straně zase Rada zblízka vychytal střídajícího De Azeveda.

Čtvrtou branku Dukly přidal v první minutě nastavení z protiútoku Marek Hanousek po Marešově přihrávce. Baník tak na Julisce prohrál čtvrtý z pěti ligových zápasů.

6. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Baník Ostrava 4:1 (3:0)

Branky: 4. Přikryl, 10. Vrzal, 18. Berger, 90.+1 Marek Hanousek - 54. Narh. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Pochylý. ŽK: Marek Hanousek - Kouřil, Mondek. Diváci: 2046.

Dukla: Rada - Miloševič, Jeřábek, Štetina, Vrzal - Považanec, Marek Hanousek, Daniel Tetour (58. Čajič) - Berger (85. Jakub Mareš), Beauguel (73. Krmenčík), Přikryl. Trenér: Kozel.

Ostrava:Pavlenka - Celba, Kaša, Kouřil, Machovec - Ježdík, Lásik (83. Alispahič) - Mondek, Foltýn (26. Kukec), Holzer (46. De Azevedo) - Narh. Trenér: Korytář.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16