Dukla na úvod Tipsport ligy rozstřílela Slavii

8. 1. 2014 15:01
Fotbalisté Dukly Praha odstartovali přípravu jasnou výhrou 4:0 nad Slavií v úvodním duelu zimní Tipsport ligy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA

Praha - Fotbalisté Dukly Praha odstartovali přípravu jasnou výhrou 4:0 nad Slavií v úvodním duelu zimní Tipsport ligy. Slávisté nastoupili do pražského derby především s hráči rezervního týmu.

Čtyři góly nastřílela také Jihlava, za níž se hattrickem proti Znojmu blýskl Bosňan Muris Mešanovič. Vysočina nakonec zvítězila 4:1.

Hned šest gólů bylo k vidění v souboji druholigových celků Českých Budějovic a Pardubic, které se rozešly smírným výsledkem 3:3.

Do branky Slavie se vrátil Čontofalský

Za Duklu se kromě opor Néstora a Luboše Kaloudy prosadili také testovaný hráč Michal Hamulák a Pavel Čapek z třetiligové farmy v Kunicích, který trefil i břevno a pomohl připravit jeden z gólů.

V brance Slavie se po dlouhé pauze zaviněné zraněním objevil Kamil Čontofalský, první půli si zahrála i staronová posila Jan Vošahlík, jinak nenastoupil ani jeden hráč, který by na podzim odehrál za Slavii více než pět zápasů.

"Jsem rád, že jsme sehráli tento typ utkání s kvalitním soupeřem. S výsledkem pochopitelně spokojení nejsme. Doufám, že hráči po prvním utkání nemají žádná zranění. Byly to pro mladou sestavu velmi cenné zkušenosti," řekl trenér slávistické rezervy Daniel Šmejkal, který na lavičce zastoupil kouče A-týmu Miroslava Koubka.

Také Dukla dala prostor mladým odchovancům a hráčům na testech. Z nich se v dobrém světle ukazovali Humulák, Róbert Koval i útočník Petar Kunič, který připravil první gól pro Néstora. Koval zase přihrál na gól Čapkovi.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (UMT Eden):

České Budějovice - Pardubice 3:3 (1:1)
Branky: 26. Kalod, 54. Klesa, 75. Benát - 71. a 87. Fousek, 18. Řezníček.

Skupina B (UMT Eden):

Dukla Praha - Slavia Praha 4:0 (1:0)
Branky: 6. Néstor, 56. Hamulák, 83. Kalouda, 89. Čapek.

Dukla: I. poločas: Tetour - Romera, Štetina, Jeřábek, Hanousek - Hlinka, Ouedraogo, Koval - Néstor, Kunič, Engelmann. II. poločas: Tetour - Juroška, Jeřábek, Štetina, Radoš - Hlinka, Kalouda, Koval - Čapek, Hamulák, Mareš. Trenér: Kozel.
Slavia: I. poločas: Čontofalský - Smolák, Souček, Kolařík, Tusjak - Salašovič, Šimeček - Vošahlík, Hrubý, Bazal - Vyhnal. II. poločas: Hrubeš - Smolák, Mac, Salašovič, Tusjak - Verner - Prošek, Peterka, Vondráček, Zámečník - Červenka. Trenér: Koubek.