Dukla si na úvod ligového jara doma poradila s Libercem. Rozhodl Berger

Fotbalové ligové jaro začala před prázdnou Juliskou
Část diváků dorazila ze severu Čech,...
.. aby podpořila partu kolem kouče Jindřicha Trpišovského.
V základní sestavě Dukly nastoupily tři posily - brankář Hroššo, který přišel z Liberce, a ofenzivní hráči Breznaník s Vašíčkem. Ze zimních akvizic hostů od začátku hráli záložník Karafiát a obránce Ljulka.
Liberečtí začali aktivněji a měli i první nebezpečnější pokus, když Bartošák ve čtvrté minutě přestřelil břevno.
12. 2. 2016 20:09
V úvodní kole jarní části Synot ligy si Dukla Praha na svém stadionu poradila s Libercem.

Praha - Fotbalisté pražské Dukly zahájili jarní část první ligy domácí výhrou 2:0 nad Libercem. Předehrávku 17. kola na konci úvodního poločasu gólově otevřel Tomáš Berger, po změně stran si vstřelil vlastní gól Ondřej Karafiát. Pražané se Slovanem neprohráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a poskočili na sedmé místo neúplné tabulky, Liberec zůstal čtvrtý.

Dukla s třemi posilami

Liberečtí začali aktivněji a měli i první nebezpečnější pokus, když Bartošák ve čtvrté minutě přestřelil břevno. Po dvacetiminutovce bez větších šancí si domácí málem dali vlastní gól. Nepovedený odkop Považance ale reflexivně zneškodnil Hroššo. "Nebyl to těžký zákrok, přesunul jsem se, měl jsem tam ruku a vyrazil to," popsal Lukáš Hroššo. Jeho brankářský protějšek Koubek za chvíli vyrazil přízemní střelu Néstora.

"Začátek utkání jsme moc nezachytili a byli jsme nervózní. Možná 25 minut jsme byli určitě tím horším na hřišti, bylo důležité, že jsme v téhle fázi neinkasovali. Tam nás podržel i Lukáš Hroššo," řekl kouč Dukly Luboš Kozel.

Berger se prosadil poosmé v sezoně

Ve 35. minutě Dukla otevřela skóre. Miloševičův centr z pravé strany přizvedl Sýkora na hlavu Bergera, který vstřelil osmý ligový gól v sezoně.

Domácí v závěru půle soupeře sevřeli a byli hodně blízko druhé trefy. Vrzala však vychytal Koubek, dorážející Berger hlavičkoval do břevna a míč neumístil do liberecké branky ani kapitán Hanoušek.

"Inkasovaná branka s námi zamávala až moc. Náš výkon do té doby se absolutně zhroutil a vytratili jsme se ze hřiště. Je to pro mě zklamání, protože od zhruba té 30. minuty už byla Dukla jasně lepší a náš výkon šel rapidně dolů," prohlásil liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

Dukla začala lépe i druhý poločas. Néstorovu střelu Koubek ještě vytěsnil na roh, ale ve 48. minutě už byl liberecký gólman bezmocný, když Vašíčkovu přihrávku ve skluzu nešťastně srazil do vlastní sítě debutant Karafiát.

Slovan se snažil odpovědět, jenže se dostával pouze ke střelám z větší a střední vzdálenosti. Hroššo si tak v pohodě pohlídal rány Sýkory i Bakoše. V závěru nepřidal třetí gól Dukly Mareš, který hlavičkoval do boční sítě, mezi tyče se nevešla ani dalekonosná rána Považance.

"My jsme měli slušný přechod do útoku po zisku míče. Kdybychom byli trošku klidnější a přesnější, mohli jsme je ztrestat i víckrát. Před zápasem bych vítězství 2:0 stoprocentně bral a musím ho brát i teď," dodal Kozel.

17. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 35. Berger, 48. vlastní Karafiát. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Hroššo - Bartošák, Ljulka. Diváci: 2358.

Sestavy:

Dukla: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Néstor - Berger (85. Manzia), Vašíček (88. Smejkal), Breznaník (68. Mareš). Trenér: Kozel.

Liberec: Koubek - Ljulka (63. Bartl), Hovorka, Pokorný, Bartošák - Karafiát - Jefremov (46. Vůch), Folprecht (80. Shala), Sýkora - Bakoš - Rabušic. Trenér: Trpišovský.