Dukla byla na ručník. Na nohy ji zvedl ´hluchý´ Slovan

Miloslav Lubas
2. 10. 2011 11:40
Fotbalový Liberec ´vylepšil´ bídnou domácí bilanci

Liberec - Uřvat k smrti se mohl liberecký brankář Bičík v druhém poločase utkání fotbalové ligy mezi Slovanem a Duklou.

Ale své hlasivky si ničil zbůhdarma. Spoluhráči jakoby byli k jeho burcování úplně hluší.

A místo omamného vítězného drinku si vypili na svém stadionu do dna hořký pelyněk porážky.

Liberec vedl už od 13. minuty 1:0. Do přestávky se dostal se do dvou dalších velkých šancí, ale zahodil je.

Čtěte také:
Sparťanská fotbalová mašina nezastavila ani v Příbrami
Kovaný Sparťan Straka údajně bude trénovat Slavii

A pak už jen mužstvo Slovanu uspávalo sebe a diváky a nakonec upadlo do hlubokého fotbalového spánku, z něhož se neprobralo.

A Dukla vcelku snadno otočila na 2:1 zdánlivě beznadějně se vyvíjející střetnutí.   

Brankář Bičík věděl, že katastrofa je neodvratná

"Vedli jsme jedna nula, a místo toho, abychom soupeře dorazili, zalezli jsme, báli se a nehráli  dopředu. Bylo jen otázkou času, kdy dostaneme góly," zlobil se po zápase Bičík.

Liberecký kouč Šilhavý
Liberecký kouč Šilhavý | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Kluci chodili sólově do tří do čtyř hráčů a ztráceli zbytečně míče," dodal brankář Slovanu. "Museli se vracet zpátky, a ztráceli síly."

Slovan hrál naplno do 20. minuty, kdy jasně ovládal hřiště. Pak jakoby liberečtí fotbalisté zlenivěli a vzrušení a napínavé akce se začaly ze stadionu vytrácet.

Děti v hledišti se z nudy bavily přelézáním sedaček. A v druhé půli se stále častěji začalo z původně natěšených tribun ozývat nepokojené ryčení: "Hrajte!"

Mátožný výkon Slovanu ale pokračoval a hráči se dočkali i pískotu.

Podle Bičíka zvýšil liberecký trenér Šilhavý hlas již o přestávce a chtěl, aby jeho svěřenci výrazně přidali na aktivitě. Celý druhý poločas ji však měla na svých kopačkách Dukla.

Porážku si Slovan vykoledoval bezbřehou pasivitou

"Za naši pasivitu jsme si nezasloužili nic jiného než prohrát," prohlásil Šilhavý. "Nevím, proč jsme tak hráli. Přitom proti Olomouci jsme doma v minulém utkání (1:1) bojovali a i po vyloučení Nezmara jsme si v deseti vytvořili pět šancí."

Jiří Štajner nahrál Rilkemu na gól. Nedal ale rozhodující šanci Slovanu
Jiří Štajner nahrál Rilkemu na gól. Nedal ale rozhodující šanci Slovanu | Foto: FC Slovan Liberec

Bičík litoval neproměněných ´loženek´ Štajnera a Rilkeho za stavu 1:0 pro Slovan. „Když nedáme druhý gól, padne na nás deka a jsme v …..," konstatoval.

Klíčový zákrok předvedl zkušený stoper Dukly Vorel v prvním poločase, kdy Dukla prohrávala 1:0. Štajnerovu polostřelu polopřihrávku, na niž nabíhal domácí Rabušic, vykopl Vorrel skoro z brankové čáry do bezpečí.

"Kdyby to byl gól, vyhráli bychom čtyři pět nula," odhadoval Bičík.

"Honza Vorel nás zachránil," prohlásil trenér Dukly Luboš Kozel. „Gól Rilkeho ve třinácté minutě nás opařil, a až do 30. minuty jsme nebyli nebezpeční. Pak se dostali do dvou šancí po sobě Vrzal a Hanousek a kluci si uvědomili, že mohou proti Liberci uspět."

Kozel a jeho tým prý doufali v body ze Slovanu pouze ve skrytu duše. Liberci se však doma nedaří. Po výhře se Slavií 2:1 podlehl 0:2 Teplicím, remizoval 1:1 s Olomoucí a nyní prohrál 1:2 s Duklou.

Venku naopak nepoznal hořkost porážky. Remizoval v Plzni a na Bohemce, zvítězil v Hradci Králové, v Příbrami a v Mladé Boleslavi.


 

Právě se děje

před 48 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy