Drogbovi ´Sloni´ skončili na africkém šampionátu ve ČF

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
24. 1. 2010 23:13
Pobřeží Slonoviny - Alžírsko 2:3, Angola - Ghana 0:1
Foto: Reuters

Cabinda - Tým Pobřeží slonoviny postavený kolem Didiera Drogby a Salomona Kaloua znovu nevyhraje africký šampionát. Rozhodlo o tom čtvrtfinálové utkání s Alžírskem, jež "Sloni" prohráli po prodloužení 2:3.

Drogba a spol. přitom ještě minutu před koncem základní hrací doby vedli, ale radost z postupu jim v první minutě nastavení zkazil Bougherra a obrat dokonal ve druhé minutě prodloužení Bouzza.

Pobřeží slonoviny si poté vytvořilo velké množství gólových příležitostí, ale žádnému z věhlasných střelců se prosadit nepodařilo.

Druhým nedělním postupujícím do semifinále šampionátu se stala Ghana, která si poradila s pořádající Angolou 1:0. Domácí přitom zahodili velké množství šancí, a tak Ghaně k postupu stačila jediná branka Gyana.

Zbylí dva semifinalisté vzejdou z pondělních utkání Egypta s Kamerunem a Nigérie se Zambií.  

Výsledky:

Angola - Ghana 0:1 (0:1)
Branky:
16. Gyan

Pobřeží slonoviny - Alžírsko 2:3 (1:1)
Branky
: 4. Kalou, 89. Keita -  38. Matmour, 91. Bougherra, 92. Bouzza

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy