Drogbovi ´Sloni´ skončili na africkém šampionátu ve ČF

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
24. 1. 2010 23:13
Pobřeží Slonoviny - Alžírsko 2:3, Angola - Ghana 0:1

Cabinda - Tým Pobřeží slonoviny postavený kolem Didiera Drogby a Salomona Kaloua znovu nevyhraje africký šampionát. Rozhodlo o tom čtvrtfinálové utkání s Alžírskem, jež "Sloni" prohráli po prodloužení 2:3.

Drogba a spol. přitom ještě minutu před koncem základní hrací doby vedli, ale radost z postupu jim v první minutě nastavení zkazil Bougherra a obrat dokonal ve druhé minutě prodloužení Bouzza.

Pobřeží slonoviny si poté vytvořilo velké množství gólových příležitostí, ale žádnému z věhlasných střelců se prosadit nepodařilo.

Druhým nedělním postupujícím do semifinále šampionátu se stala Ghana, která si poradila s pořádající Angolou 1:0. Domácí přitom zahodili velké množství šancí, a tak Ghaně k postupu stačila jediná branka Gyana.

Zbylí dva semifinalisté vzejdou z pondělních utkání Egypta s Kamerunem a Nigérie se Zambií.

Angola - Ghana 0:1 (0:1)