Drogba zůstává v Chelsea. Podepsal smlouvu do roku 2012

Red Spo, ČTK
5. 8. 2009 19:45
Končí tak spekulace o jeho odchodu
Didier Drogba.
Didier Drogba. | Foto: Reuters

Londýn - Útočník Didier Drogba zůstane i na další sezony oporou fotbalové Chelsea. Jednatřicetiletý reprezentant Pobřeží slonoviny prodloužil na Stamford Bridge kontrakt do roku 2012.

Drogba se tak připojil ke spoluhráčům Florentu Maloudovi a Johnu Obimu Mikelovi, kteří se na nových smlouvách dohodli v minulých týdnech.

Drogba přišel do Chelsea z Marseille v roce 2004 stejně jako brankář Petr Čech. Během pěti sezon nastřílel ve 216 zápasech 94 gólů a slavil po dvou ligových titulech a triumfech v Anglickém a Ligovém poháru.

"Miluju tenhle klub. Cítím se tu dobře a chci s ním vyhrát další tituly. Mým hlavním cílem je Liga mistrů. Jsem si jistý, že letos to dotáhneme až do konce a konečně tuhle trofej zvedneme," uvedl Drogba v prohlášení na klubovém webu.

Důrazný útočník nicméně bude v úvodní fázi Ligy mistrů svému klubu chybět. UEFA ho na tři zápasy suspendovala kvůli nepřiměřené kritice rozhodčího po vyřazení od Barcelony v semifinále minulého ročníku LM.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy