Drobný: Hertha a Bundesliga? Nemáme na to

Red Spo, ČTK
21. 12. 2009 17:08
Brankář Herthy si nebere servítky
Jaroslav Drobný.
Jaroslav Drobný. | Foto: Hertha Berlín

Berlín - Fotbalového brankáře Jaroslava Drobného dopálila sobotní porážka Herthy Berlín na půdě Bayernu Mnichov 2:5 natolik, že o svém týmu prohlásil, že "na bundesligu prostě nemá".

Hertha je po podzimu poslední a na záchranu ztrácí už deset bodů, přičemž jich v dosavadních 17 kolech získala jen šest.

"Co jsme předvedli, to jenom doložilo, proč si z nás celé Německo dělá legraci. Teď buďme realističtí, na bundesligu prostě nemáme," citovalo Drobného několik německých deníků.

Mluvil prý klidně a věcně, a tak se jej novináři ptali dále. Například na to, koho měl konkrétně na mysli. "Nechci vypíchnout žádného konkrétního hráče, ale kdo fotbalu rozumí, ten ví, koho mám na mysli," řekl Drobný.

Čtěte také:

Hubník opouští Spartu, posílí bundesligovou Herthu
Hamburk vyhrál i v desíti. Půlmistrem Leverkusen

Frustrace z pětigólového přídělu na něm byla patrná. "Nesmíme už si lhát do vlastní kapsy, místo toho si musíme dost věcí konečně vyříkat. Něco tu prostě funguje mizerně," uvedl Drobný.

Neuchlácholilo ho ani prohlášení vedení klubu, které prý chce přes zimu přivést tři nové hráče. "Jenže my bychom potřebovali ještě víc, tak čtyři pět. Leda že by se jmenovali Pantelič, Šimunič a Voronin, ale takové posily už asi nikdy nepřijdou," vyjmenoval hvězdy Herthy z posledních let.

Mario Gomez z VfB Stuttgart dává gól do sítě bochumského gólmana Jaroslava Drobného.
Mario Gomez z VfB Stuttgart dává gól do sítě bochumského gólmana Jaroslava Drobného. | Foto: Reuters

Drobný řeší i to, jak se jeho tým ze zdánlivě beznadějné pozice na jaře dostane. "Potřebujeme udělat v prvních třech zápasech aspoň sedm bodů, protože týmy okolo nás půjdou taky nahoru."

Rozhovor s Drobným vzbudil v německém tisku značnou pozornost. V podobných případech za veřejnou kritiku týmu kluby udělují hráčům často pokuty, ale vedení Herthy nic takového nechystá.

"Blbost! Všichni jsme byli frustrovaní a občas je dobré, aby aspoň někdo mohl říct věci na rovinu. Jaro (Drobný) byl extrémně frustrovaný už během zápasu, proto mluvil, jak mluvil. A navíc měl pravdu," řekl manažer klubu Michael Preetz.

Jediné, v čem Drobný nenašel zastání, byl požadavek na posílení kádru. "Pět hráčů je při našich finančních možnostech utopie a Jaro to ví. Přivedeme tři hráče, kteří pozvednou výkonnost celého týmu," řekl Preetz.

Prvním z těchto tří posil se podle posledních zpráv stal český stoper Roman Hubník, který na podzim hostoval ve Spartě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Raketa, která v Afghánistánu zabila civilisty, byla tragickou chybou, kají se Spojené státy

Americká armáda v pátek přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29. srpna raketou odpálenou z dronu na auto s údajnými atentátníky, ale zemřeli při tom civilisté. Americký generál Kenneth McKenzie útok označil za pochybení a přiznal, že při něm přišlo o život deset civilistů a mezi nimi sedm dětí. Podle jeho doznání nebyl zabit žádný člen Islámského státu.

"Ten útok byla tragická chyba a já se upřímně omlouvám," řekl před novináři McKenzie. Je podle něj také velmi nepravděpodobné, že auto nebo mrtví patřili k teroristům z Islámskému státu anebo přímo ohrožovali americké vojáky, kteří v té době ještě byli na kábulském letišti.

Agentura AP napsala, že Pentagon tak ustoupil od své původní obhajoby útoku. Podle ní Američané chtěli zasáhnout auto s lidmi, kteří se chystali zaútočit na letiště, kde vrcholila evakuace cizinců a domácích spojenců zahraničních misí. Jen o několik dní dříve masivní útok, k němuž se právě Islámský stát přihlásil, u letiště zabil nejméně 170 místních lidí a také 13 příslušníků a příslušnic amerických ozbrojených sil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy