Drchal se v Drážďanech uvedl dvěma góly, a ještě vybojoval penaltu

8. 1. 2022 18:30
Kmenový hráč Sparty Václav Drchal se na hostování v druholigových německých Drážďanech hned při své premiéře blýskl dvěma brankami. Zaznamenal je v přátelském utkání s Aue, které Dynamo vyhrálo 5:0.
Václav Drchal
Václav Drchal | Foto: Milan Kammermayer

Dvaadvacetiletý rodák z Českých Budějovic zamířil do Drážďan minulý týden ze Sparty, kde kvůli příchodu Tomáše Čvančary vznikl mezi útočníky přetlak.

V přátelském utkání s Erzgebirge Aue, které působí rovněž ve druhé německé bundeslize, se Drchal prosadil v druhém a třetím poločase (zápas se hrál na 3 x 45 minut). V obou případech se díky dobrému náběhu dostal za obranu soupeře a zakončil nejprve levou a poté pravou nohou.

Po jeho akci se navíc kopala i penalta, ze které vstřelil pátou branku zápasu Heinz Mörschel.

Takto vypadala první trefa Václava Drchala v dresu Drážďan:

A toto je druhý Druhý Drchalův gól:

Dynamu po podzimní části druhé bundesligy patří v tabulce jedenáctá příčka, Aue je předposlední. Jarní část se rozběhne příští týden, Drážďany čeká v pátek 14. ledna Hamburk.