Drama v Madridu. O vítězství Barcelony nad Realem 3:2 rozhodl v nastavení Messi

23. 4. 2017 22:53
Argentinský kanonýr Lionel Messi v druhé minutě nastavení rozhodl o výhře fotbalistů Barcelony ve šlágru 33. kola španělské ligy 3:2 na hřišti Realu Madrid.
Rozhodl! Ivan Rakitič slaví třetí gól do sítě Realu Madrid
Rozhodl! Ivan Rakitič slaví třetí gól do sítě Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid -  Katalánský klub se tak posunul do čela tabulky o skóre před dnešního soupeře, Real má ale zápas k dobru.

Real vstoupil do zápasu lépe a tlak zužitkoval v 28. minutě. Po Marcelově centru trefil Ramos tyč, od níž se míč odrazil ke Casemirovi a brazilský záložník skóroval do prázdné branky. V této sezoně dal tři góly, přičemž vyslal stejný počet střel na bránu.

Vedení domácí udrželi pouze pět minut, poté Messi po Rakitičově přihrávce proběhl s míčem obranou a střelou po zemi překonal gólmana Navase. Patnáctým ligovým gólem v El Clásicu se osamostatnil v čele historické tabulky, v níž se dosud o vedení dělil s Alfredem di Stéfanem.

Ještě v prvním poločase musel opustit hřiště zraněný Bale, kterého nahradil Asensio. Na začátku druhého dějství se zaskvěli oba brankáři. Barcelonský Ter Stegen si poradil s Kroosovou střelou k tyči i Benzemovou hlavičkou, na druhé straně Navas vychytal Alcácera i Piquého.

V 67. minutě předložil Asensio míč ve vápně Ronaldovi, portugalská hvězda ale přestřelila. Na druhé straně vzápětí Navas vychytal Suáreze i Messiho. V 73. minutě už ale nestačil na střelu Rakitiče, který si zasekl míč, obehrál Kroose a zpoza vápna zakončil.

O čtyři minuty později si Real situaci zkomplikoval ještě víc, za faul na Messiho dostal červenou kartu kapitán Ramos. Vzápětí mohl zvýšit vedení katalánského klubu Piqué, Navas ale znovu zasáhl, stejně jako následně proti Messimu.

Domácímu trenérovi Zidaneovi ale vyšlo střídání, po chvíli na hřišti se prosadil čerstvý Rodríguez. Stalo se tak po přihrávce ze strany od Marcela, který je s devíti asistencemi v této statistice nejlepším obráncem elitních evropských lig.

Přesto nakonec Real nezískal ani bod, protože se ve druhé minutě nastavení po Albově přihrávce trefil podruhé v zápase Messi a vstřelil jubilejní 500. soutěžní gól v dresu Barcelony. Uštědřil jím "Bílému baletu" první domácí porážku v sezoně.

San Sebastian udržel po dvou měsících čisté konto a zvítězil nad La Coruňou 1:0. V tabulce je na pohárové šesté pozici, sedmé Bilbao ale ztrácí jen dva body a má k dobru pondělní duel v Eibaru.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

San Sebastian - La Coruňa 1:0 (28. Willian José), Vigo - Betis Sevilla 0:1 (54. Brašanac), Las Palmas - Alavés 1:1 (44. Boateng - 61. Ibai Gómez), Real Madrid - FC Barcelona 2:3 (28. Casemiro, 86. Rodríguez - 33. a 90.+2 Messi, 73. Rakitič).