Drama na Žižkově: Švancara vyloučen, Viktoria má bod

26. 4. 2009 12:08
Žižkov - Kladno 2:2
Petr Švancara
Petr Švancara | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hodně divoký zápas nabídl souboj o záchranu v 25. kole fotbalové Gambrinus ligy, v němž domácí Viktoria Žižkov remizovala s Kladnem 2:2.

Viktoriáni po první půli prohrávali 0:2 a navíc přišli o vyloučeného Pilaře. V závěru zápasu pak nejlepší Žižkovský střelec Riste Naumov dvěma góly srovnal.

Zápas jsme sledovali on-line

V hektické koncovce si vykoledoval červenou kartu ještě domácí Petr Švancara, jenž tou dobou seděl už dlouho na lavičce náhradníků, ale neodpustil si slovní výpad proti sudímu Bílkovi.

Žižkov sice vybojoval bod, ale na nesestupovou příčku dál ztrácí šest bodů.

Kladno dorazilo dopoledne na Žižkov povzbuzené výhrou nad mistrovskou Slavií z minulého kola.

Sebevědomí si však vylepšili i Žižkovští, kteří minulý víkend slavili v Brně první jarní výhru.

A i duel s Kladnem začali aktivněji. Činil se pozdější hrdina zápasu Naumov. Dostal ke dvěma slibným hlavičkám, ale chyběla jim přesnost.

Pro domácí však přišla krutá rána po jedenácti minutách.  Obrovskou hrubku domácí obrany potrestal hlavou po centru zleva zcela volný Tomáš Klinka.

Stejný hráč mohl za dalších jedenáct minut skórovat znovu. Po pohledné kombinaci však netrefil  v pádu branku.

Kladenší se však dočkali druhé branky hned poté. Gabriel stáhl ve vápně Zachariáše a Ondřej Szabo proměnil nařízenou penaltu střelou do horního rohu Bartalského brány.

Domácí dostali hned v úvodu těžké k.o. a mohlo být ještě hůř, kdyby Bartalský nechytil nebezpečnou Drskovu hlavičku.

Žižkov se dostal k nebezpečným akcím až v závěru první půle. Straceného střela ale šla zhruba půl metru nad branku a Hruškovu dělovku lapil brankář Pavlík.

Viktoria i o deseti málem otočila

Mizerné vyhlídky domácích dostaly další ránu těsně před odchodem do kabin, když po dvou zbytečných žlutých kartách dostal červenou Pilař.

Ve druhém poločase bylo dlouho na hřišti vidět spíše simulování a přifilmované pády. Rušněji začalo být, až s blížícím se koncem.

Na začátku poslední čtvrthodiny utkání, snížil po zamtku v šestnáctce hostů Riste Naumov a utkání rázem získalo na dramatičnosti.

Krátce na to měl na kopačce vyrovnání Straka, v rozhodující chvíli nastřelil záda soupeře.

Mocně finišující domácí se i o deseti dočkali vyrovnávacího gólu pět minut před koncem, když brankáře Pavlíka podruhé překonal Naumov.

V hektické koncovce si z lavičky náhradníků cosi vyříkával s rozhodčím už vystřídavší Petr Švancara. Sudí Bílek sahal pro červenou kartu. Švancara se mu však mezitím schoval a rozhodčí musel hříšníka v úkrytu hledat, což fanoušky pod vysílačem hodně pobavilo.

Ve třetí minutě mohl Žižkovu dokonce vystřelit všechny tři body Hruška, jenže svůj pokus namířil snad z metru nad kladenskou branku.

Závěr utkání musel na tribuně strávit vykázaný kouč domácích Zdeněk Ščasný.

Viktoria Žižkov - SK Kladno 2:2 (0:2)
75. a 85. Naumov - 11. Klinka, 26. Szabo z pen. Rozhodčí: Bílek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Procházka, Pilař, Hruška - Hajník, Bartek, Zachariáš. ČK: 43. Pilař, 87. Švancara (z lavičky náhradníků/oba Žižkov). Diváci: 3451.
Žižkov: Bartalský - Hruška, Pilař, Gabriel (55. Hušbauer) - Vaculík (37. Kalod), Sabou, T. Procházka, Koukal - Stracený - Naumov, Švancara (63. Straka). Trenér: Ščasný.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek (71. Gross), J. Procházka (58. Zoubele) - Bartek, Szabo, Dubský, Hajník - Zachariáš (80. Šilhan), Klinka. Trenér: Hřídel.