Dovedl Brazílii na trůn. Scolari se návratu nebrání

Sport Sport, Red Spo
13. 7. 2010 13:00
Scolari dovedl Brazílii v roce 2002 k vítězství na MS
Luis Felipe Scolari
Luis Felipe Scolari | Foto: Reuters

Londýn - Velké fiasko zažila na upynulém mistrovství světa Brazílie. Jeden z největších favoritů a vítěz kvalifikační zózny CONMEBOL vypadl v Jižní Africe už ve čtvrtfinále, kdy nestačil na Nizozemsko, navíc ani herně neoslnil a kouč Carlos Dunga tak byl po návratu domů propuštěn.

Kanárci tak nyní řeší problém, a sice kde sehnat nového kvalitního trenéra. Za čtyři roky se totiž šampionát uskuteční jejich půdě a je jasné, že další podobné zklamání by bylo bolestivé ještě více. 

Čtěte také: Maradonu už většina Argentinců nechce, Dunga končí

A čas na experimenty také není. Média proto spekulují, zda svaz v příštích týdnem neangažuje znovu Luise Felipe Scolariho.

Zkušený trenér dovedl Brazílii k titulu mistrů světa v roce 2002. Poté působil i na lavičce portugalského národního týmu, vyzkoušel si i vedení londýnské Chelsea. Nyní se ovšem zdá, že se chystá vést Palmeiras, s jehož představiteli je předběžně dohodnut.

"Jsem poctěn, že po tolika letech strávených mimo Brazílii mě mají lidé stále rádi a myslí si, že bych byl dobrý reprezentační trenér. Nemohu říct, že už nikdy nepovedu Brazílii, v tuto chvíli jsem ale domluven na spolupráci s Palmeiras," citují ho stránky Skysports.  

"To ale také znamená, že bych mohl v roce 2014 vést Brazílii na mistrovství světa," nebránil se ale žádným diskuzím.

Dalším favoritem  na post reprezentačního kouče je pak Leonardo, který v uplynulé sezoně vedl italský AC Milán.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy