Dortmund věnoval Augsburgu pět banánů, Morávek v dresu poražených odehrál poločas

25. 10. 2015 17:41
Fotbalisté Dortmundu přejeli Augsburg 5:1. Aubameyang pomohl třemi góly. Na vedoucí Bayern však Borrusia ztrácí sedm bodů.
Pierre Emerick Aubameyang zničil Augsburg hattrickem.
Pierre Emerick Aubameyang zničil Augsburg hattrickem. | Foto: Reuters

Dortmund - Borrusia Dortmund porazila v desátém kole německé ligy i díky Aubameyangově hattricku Augsburg 5:1 a zůstala na druhém místě tabulky sedm bodů za Bayernem Mnichov. Augsburg je s pěti body na dně tabulky. Druhý poločas za poražený tým odehrál český záložník Jan Morávek, jenž zasáhl po vleklém zranění do bundesligového utkání poprvé od března 2014.

Dortmund vstoupil do duelu aktivně a hned v prvních minutách si vypracoval několik šancí, obrana Augsburgu ale pomáhala gólmanovi Hitzovi blokováním střel. V 18. minutě už ale po Gündoganově přihrávce otevřel skóre Aubameyang. Další dvě trefy domácích přidal do konce poločasu Reus, na obě nahrál Kagawa.

Po přestávce Augsburg nastoupil se dvěma změnami v sestavě, jedním z nově příchozích byl Morávek. Čtyři minuty poté snížil hlavou po Wernerově přímém kopu Bobadilla. Jakékoliv naděje bavorského celku na bodový zisk ale utnul dalšími dvěma trefami Aubameyang. Gabonský reprezentant vstřelil ve všech soutěžích v této sezoně už 20 branek, což se nikomu v pěti největších evropských ligách zatím nepovedlo. Zároveň se s 13 góly dělí o první místo v tabulce bundesligových střelců s Lewandowským z Bayernu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Dortmund - Augsburg 5:1 (18., 85. a 90.+1 Aubameyang, 21. a 33. Reus - 49. Bobadilla), Mönchengladbach - Schalke 3:1 (32. Stindl, 70. Raffael, 84. Korb - 44. vlastní Christensen)