Dortmund uzavřel podzim vítězstvím, v tabulce je třetí

16. 12. 2012 19:48
Borussia triumfovala na hřišti Hoffenheimu.
Mario Götze slaví svou branku do sítě Hoffenheimu s koučem Borussie Jürgenem Kloppem. | Foto: Reuters

Praha - Dortmund zvládl poslední zápas bundesligového podzimu a stáhl náskok vedoucího Bayernu na dvanáct bodů. Borussia dokázala zvítězit na hřišti Hoffenheimu 3:1. Svěřenci Jürgena Kloppa jsou po polovině sezony na třetím místě za bavorským velkoklubem a Leverkusenem, k obhajobě titulu tak mají poměrně daleko.

Dortmund šel v Hoffenheimu do vedení ve 26. minutě, kdy se trefil supertalent Mario Götze. Domácí vyrovnali už o devět minut později po brance Schipplocka.

Hosté ovšem ve druhé půli dominovali. V 58. minutě vstřelil rozhodující branku Kevin Grosskreutz a výsledek poté ještě pečetil Robert Lewandowski.

Pekhart zůstal pouze na lavičce

Druhé nedělní utkání mělo být duelem Čechů GebreSelassie versus Pekhart. Za domácí Brémy odehrál reprezentační obránce celých 90 minut, ovšem útočník hostujícího Norimberku zůstal pouze na lavičce. Duel skončil remízou 1:1, když branky padaly až v závěrečné desetiminutovce.

Hosty poslal v 82. minutě do vedení Gebhart, za Werder srovnal dvě minuty před koncem Petersen.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Hoffenheim - Dortmund 1:3 (35. Schipplock - 26. Götze, 58. Grosskreutz, 66. Lewandowski), Brémy - Norimberk 1:1 (88. Petersen - 82. Gebhart).

1. Bayern Mnichov 17 13 3 1 44:7 42
2. Leverkusen 17 10 3 4 33:22 33
3. Dortmund 17 8 6 3 35:20 30
4. Eintracht Frankfurt 17 9 3 5 33:27 30
5. Freiburg 17 7 5 5 24:18 26
6. Mohuč 17 8 2 7 24:21 26
7. Schalke 17 7 4 6 27:25 25
8. Mönchengladbach 17 6 7 4 25:26 25