Dortmund si zavařil. Bayern navýšil náskok na 23 bodů

15. 3. 2014 17:43
Zklamání hráčů Borussie
Zklamání hráčů Borussie | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu ve 25. kole německé ligy překvapivě prohráli doma s Mönchengladbachem 1:2 a na druhé příčce mají na třetí Schalke už jen jednobodový náskok.

Fotbalisté Bayernu zdolali v německé lize Leverkusen 2:1, v soutěži neprohráli padesáté utkání za sebou a rekordní sérii vítězství protáhli už na sedmnáct duelů. Tabulku vedou obhájci titulu už o 23 bodů před Dortmundem.

Leverkusen chtěl v Allianz Aréně potvrdit roli týmu, který proti Bayernu dokáže bodovat. V říjnu 2012 jako poslední bundesligový klub mnichovského rivala porazil a v této sezoně je spolu s Freiburgem jediným, kdo se suverénem uhrál remízu.

Bayern však nezaváhal a znovu se přiblížil tomu, aby slavil titul ještě v březnu. Těsně před přestávkou ho poslal do vedení Mario Mandžukič, který se trefil v šestém zápase za sebou a se 17 brankami vévodí střelecké tabulce. Druhý gól přidal Bastian Schweinsteiger z přímého kopu. Snížení Bayeru z hlavy Stefana Kiesslinga přišlo až pozdě v nastavení.

V souboji Borussií se v Dortmundu ujali svěřenci kouče Luciena Favreho vedení v poslední čtvrthodině první půle díky trefám Raffaela a Maxe Kruseho, kteří zařídili výhru Mönchengladbachu 2:0 i v podzimním duelu. Tentokrát zvládl snížit Miloš Jojič, vyrovnat však Dortmund i přes vyloučení Haavarda Nordtveita nestihl.

Dortmund s Mönchengladbachem doma prohrál poprvé po dvanácti zápasech a šestnácti letech. Hosté kromě této dlouhé série ukončili i nepříjemnou šňůru devíti duelů bez výhry, kterou v bundeslize načali už před zimní přestávkou 14. prosince remízou s Mohučí.

Mohuč si zastřílela a otočila z 0:2

Hoffenheim doma proti Mohuči potvrdil roli týmu, při jehož zápasech padá zdaleka nejvíc gólů. Ve třetí minutě sice nedal penaltu, pak ale během osmi minut druhé půle vybojoval vedení 2:0. Hosté s obráncem Zdeňkem Pospěchem však mezi 67. a 75. minutou skóre třemi zásahy otočili na 3:2 a po zásahu Šindžiho Okazakiho z nastavení nakonec vyhráli 4:2.

Utkání na několik minut přerušilo ošetřování otřeseného kameramana televize Sky, který byl po kolizi s kapitánem Hoffenheimu Andreasem Beckem odnesen na nosítkách.

Obránce Theodor Gebre Selassie z Brém zůstal na lavičce při remíze 1:1 se Stuttgartem. VfB poté, co získal v posledních devíti zápasech jediný bod, angažoval před duelem s Werderem kouče Huuba Stevense, ale k výhře to nevedlo. Na vedoucí trefu Georga Niedermeiera totiž stihl zareagovat brémský Aaron Hunt.

Ani další čeští fotbalisté do hry nezasáhli. Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem na lavičce ztratil vedení a na hřišti posledního Braunschweigu remizoval 1:1. Pravý bek František Rajtoral sledoval mezi náhradníky vítězství Hannoveru 3:0 nad Herthou Berlín.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Braunschweig - Wolfsburg 1:1 (48. Bellarabi - 36. Gustavo), Brémy - Stuttgart 1:1 (79. Hunt - 55. Niedermeier), Dortmund - Mönchengladbach 1:2 (77. Jojič - 32. Raffael, 40. Kruse), Hertha Berlín - Hannover 0:3 (49. Stindl, 57. Schlaudraff, 90.+2 Huszti), Hoffenheim - Mohuč 2:4 (49. Polanski, 53. Firmino - 75. a 90.+2 Okazaki, 67. Choupo-Moting, 73. Saller), Bayern Mnichov - Leverkusen 2:1 (44. Mandžukič, 52. Schweinsteiger - 90.+1 Kiessling).

1. Bayern Mnichov 25 23 2 0 74:12 71
2. Dortmund 25 15 3 7 56:29 48
3. Schalke 25 14 5 6 48:36 47
4. Leverkusen 25 14 2 9 41:29 44
5. Mohuč 25 12 5 8 37:38 41
6. Wolfsburg 25 12 4 9 42:39 40
7. Mönchengladbach 25 11 6 8 43:32 39
8. Augsburg 25 11 5 9 38:36 38