Dortmund se po výhře v Kolíně dostal do čela Bundesligy

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 10. 2010 22:30
Kolín - Dortmund 1:2 (0:1)

Praha - Fotbalisté Dortmundu vyhráli zásluhou gólu v první minutě nastavení v předehrávce 8. kola Bundesligy na hřišti Kolína nad Rýnem 2:1 a minimálně do soboty se ujali vedení v tabulce.

Dortmund, který vyhrál sedmý ligový zápas v řadě, o skóre předstihl dosavadního lídra z Mohuče. Ten dosud neztratil v průběhu soutěže ani bod a o prodloužení série bude usilovat v sobotním zápase proti Hamburku.

Naopak Kolín má na svém kontě stále jen jedinou výhru a figuruje na sestupové 16. příčce.

Vestválský tým se v zápase s Kolínem ujal vedení ve 20. minutě díky gólu polského záložníka Jakuba Blaszczykowského, jenž tečoval hlavičku Barriose, a dlouho to vypadalo, že pro něj nebude vedení udržet až do konce zápasu.

V 82. minutě však z ojedinělé šance domácích vyrovnal německý reprezentační útočník Lukas Podolski, který povedenou střelou trefil horní roh branky. V nastavení však přišla chvíle tureckého záložníka Nuriho Sahina, který se prosadil přes padajícího obránce soupeře.

Zápas podle agentury Reuters předcházela neradostná událost. Autobus hostujícího týmu totiž napadl neznámý pachatel, který kamenem prorazil sklo. Nikomu z hráčů se však nic nestalo.