Dortmund remizoval v derby na hřišti Schalke, na Bayern už ztrácí sedm bodů

10. 4. 2016 17:37
Fotbalisté Dortmundu remizovali v 29. kole německé ligy v derby na hřišti Schalke 2:2 a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí z druhého místa už sedm bodů.
Matip v dresu Schalke čelí nájezdu dortmundského Aubameyanga.
Matip v dresu Schalke čelí nájezdu dortmundského Aubameyanga. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu remizovali v 29. kole německé ligy v derby na hřišti Schalke 2:2 a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí z druhého místa už sedm bodů. Borussia, která k utkání nastoupila s výrazně obměněnou sestavou oproti čtvrtečnímu duelu ve čtvrtfinále Evropské ligy s Liverpoolem (1:1), bodovala v dvanáctém zápase za sebou.

Leverkusen zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 a posunul se na čtvrté místo před Mönchengladbach.

V prvním poločase bylo k vidění několik šancí, velmi aktivní byl sedmnáctiletý záložník Dortmundu Pulisic, s jeho pokusy si ale poradil domácí gólman Fährmann.

Góly začaly padat po změně stran. V 49. minutě Pulisic patou přihrál Kagawovi a ten technickou střelou poslal Dortmund do vedení. Jen dvě minuty poté ale domácí srovnali, z dorážky se prosadil Sané, jenž skóroval poprvé od 30. ledna.

Hosté si brzy vzali vedení zpět. Z přímého kopu nasměroval centr do vápna střídající Mchitarjan a nehlídaný Ginter hlavou přesně zakončil. Sedmý tým tabulky však dokázal i podruhé srovnat krok. Papastathopulos fauloval ve vápně Huntelaara a nizozemský kanonýr sám s přehledem proměnil penaltu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Schalke - Dortmund 2:2 (51. Sané, 66. Huntelaar z pen. - 49. Kagawa, 56. Ginter), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 0:2 (39. Brandt, 44. Hernández).