Dortmund remizoval v derby na hřišti Schalke, na Bayern už ztrácí sedm bodů

10. 4. 2016 17:37
Fotbalisté Dortmundu remizovali v 29. kole německé ligy v derby na hřišti Schalke 2:2 a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí z druhého místa už sedm bodů.
Matip v dresu Schalke čelí nájezdu dortmundského Aubameyanga.
Matip v dresu Schalke čelí nájezdu dortmundského Aubameyanga. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu remizovali v 29. kole německé ligy v derby na hřišti Schalke 2:2 a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácejí z druhého místa už sedm bodů. Borussia, která k utkání nastoupila s výrazně obměněnou sestavou oproti čtvrtečnímu duelu ve čtvrtfinále Evropské ligy s Liverpoolem (1:1), bodovala v dvanáctém zápase za sebou.

Leverkusen zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0 a posunul se na čtvrté místo před Mönchengladbach.

V prvním poločase bylo k vidění několik šancí, velmi aktivní byl sedmnáctiletý záložník Dortmundu Pulisic, s jeho pokusy si ale poradil domácí gólman Fährmann.

Góly začaly padat po změně stran. V 49. minutě Pulisic patou přihrál Kagawovi a ten technickou střelou poslal Dortmund do vedení. Jen dvě minuty poté ale domácí srovnali, z dorážky se prosadil Sané, jenž skóroval poprvé od 30. ledna.

Hosté si brzy vzali vedení zpět. Z přímého kopu nasměroval centr do vápna střídající Mchitarjan a nehlídaný Ginter hlavou přesně zakončil. Sedmý tým tabulky však dokázal i podruhé srovnat krok. Papastathopulos fauloval ve vápně Huntelaara a nizozemský kanonýr sám s přehledem proměnil penaltu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Schalke - Dortmund 2:2 (51. Sané, 66. Huntelaar z pen. - 49. Kagawa, 56. Ginter), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 0:2 (39. Brandt, 44. Hernández).

před 44 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé.

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.