Dortmund prodloužil vítěznou sérii a vede ligu. Neapol doma poprvé prohrála

3. 3. 2023 22:46
Fotbalisté Dortmundu v 23. kole německé ligy porazili doma 2:1 Lipsko a dostali se do čela neúplné tabulky o tři body před Bayern Mnichov. Obhájce titulu může odpovědět v sobotu, kdy hraje ve Stuttgartu.
Radost fotbalistů Dortmundu v zápase bundesligy proti Lipsku.
Radost fotbalistů Dortmundu v zápase bundesligy proti Lipsku. | Foto: Reuters

Dortmund rozhodl o vítězství nad čtvrtým týmem tabulky dvěma góly v prvním poločase. V 21. minutě proměnil penaltu kapitán Marco Reus a 159. trefou ve žlutočerném dresu vyrovnal rekordmana moderní éry klubu Michaela Zorca. V 39. minutě přidal druhý zásah volejem zpoza vápna Emre Can. Čtvrt hodiny před koncem už jen snížil Emil Forsberg.

Borussia potvrdila skvělou formu a po Novém roce je nadále stoprocentní. V lize vyhrála poosmé v řadě, celkem nezaváhala v deseti soutěžních duelech za sebou.

Neapol v 25. kole italské ligy podlehla 0:1 Laziu Řím a doma prohrála poprvé v sezoně. Lídr Serie A ztratil body po předchozích osmi výhrách. Lazio se posunulo na druhé místo neúplné tabulky, na dnešního soupeře ztrácí 17 bodů.

Zápas rozhodl v 67. minutě záložník Vecino, jenž nekompromisní ránou poslal míč přesně k tyči. Oba celky v dalším průběhu nastřelily břevno, skóre už se ale nezměnilo. Neapol prohrála podruhé v ligové sezoně a Laziu podlehla po čtyřech vzájemných duelech.

Celek z hlavního města zvítězil potřetí v řadě, přesto může o druhé místo zase přijít. Předstihnout ho může Inter výhrou nad Lecce i druhý milánský klub AC v případě úspěchu na hřišti Fiorentiny.