Dortmund porazil Herthu 3:1 a vede bundesligu

30. 8. 2015 17:44
Vladimír Darida odehrál za Herthu celé utkání.
Ilustrační.
Ilustrační. | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu zvítězili ve třetím kole německé ligy nad Herthou Berlín 3:1 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Bayern Mnichov. Brankář vítězného týmu Roman Bürki poprvé v sezoně v lize inkasoval.

Do vedení dostal Borussii ve 27. minutě po Kagawově centru hlavičkou Hummels. Po přestávce navýšil náskok domácích po pohledné kombinaci Aubameyang, jenž se v této sezoně prosadil zatím v každém zápase.

Hertha dokázala snížit v 78. minutě, když Daridovu střelu vyrazil brankář Bürki pouze ke střídajícímu Kalouovi, který pohotově zakončil do odkryté branky. Berlínský celek ale na vyrovnání nedosáhl, v nastavení naopak zpečetil výhru Dortmundu Ramos.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Dortmund - Hertha Berlín 3:1 (27. Hummels, 51. Aubameyang, 90.+3 Ramos - 78. Kalou), Brémy - Mönchengladbach 2:1 (39. Jóhannsson z pen., 53. Vestergaard - 45. Stindl).

1. Dortmund 3 3 0 0 11:1 9
2. Bayern Mnichov 3 3 0 0 10:1 9
3. Wolfsburg 3 2 1 0 6:2 7
4. Kolín nad Rýnem 3 2 1 0 6:3 7
5. Mohuč 3 2 0 1 5:2 6
6. Leverkusen 3 2 0 1 3:4 6
7. Ingolstadt 3 2 0 1 2:4 6
8. Eintracht Frankfurt 3 1 1 1 6:4 4