Dortmund jasně zdolal Stuttgart, Aubameyang dal dvě branky

29. 11. 2015 17:34
Borussia Dortmund nezaváhala proti Stuttgartu a nadále stíhá Bayern. Vestfálskému klubu chybí na první místo stále osm bodů.
Pierre Emerick Aubameyang (vlevo) proti Stuttgaru vstřelil dvě branky
Pierre Emerick Aubameyang (vlevo) proti Stuttgaru vstřelil dvě branky | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Borussie Dortmund potvrdili roli favorita a zdolali v německé lize Stuttgart jasně 4:1. Na druhém místě tabulky udrželi osmibodový odstup za obhájcem titulu Bayernem Mnichov.

Borussia šla do vedení už ve třetí minutě, když Gonzalo Castro hlavou vrátil pohotově do sítě vyražený míč, ve 20. minutě pak zvýšil Pierre-Emerick Aubameyang. Stuttgart, na jehož lavičce strávil zápas Adam Hloušek, těsně před pauzou snížil zásluhou Daniela Didaviho, ale jeho šanci na překvapivý bodový zisk zhatil vlastním gólem stoper Georg Niedermeier.

Vteřinu před koncem základní hrací doby pak uzavřel skóre Aubameyang a vstřelil sedmnáctou branku v sezoně. Druhý nejlepší střelec ligy Robert Lewandowski na něj nyní ztrácí tři zásahy.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Dortmund - Stuttgart 4:1 (19. a 90. Aubameyang, 3. Castro, 65. vlastní Niedermeier - 40. Didavi), Augsburg - Wolfsburg 0:0, Leverkusen - Schalke 1:1 (85. vlastní Riether - 50. Choupo-Moting).