Ďolíček ožije fotbalem při vršovickém derby se Slavií

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
24. 5. 2011 11:51
Bohemians chystají promítání uzavřeného utkání v Edenu
Víkend šampiónů: pohár pro vítěze mezi fanoušky Bohemians 1905 na tribuně
Víkend šampiónů: pohár pro vítěze mezi fanoušky Bohemians 1905 na tribuně | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ani rozhodnutí svazu nakonec nezabrání fanouškům Bohemians 1905 a Slavie, aby si společně užili v posledním kole Gambrinus ligy vyvrcholení letošního ročníku, tedy sobotní derby mezi oběma vršovickými celky, přímo na tribunách.

Přestože se zápas mezi oběma týmy kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti slávistických fandů odehraje za zavřenými dveřmi stánku v Edenu, fanoušci mohou vyrazit své borce podpořit alespoň k velkoplošné obrazovce, která budou připravena na legendárním stadionu "Klokanů" v "Ďolíčku".

Čtěte také:

Slavia s odvoláním uspěla a získala licenci pro 1. ligu
Trest pro Slavii: 750 tisíc a tři zápasy bez diváků
Na titulu Plzně je otisk bývalého korupčníka

„K tomuto utkání přistoupíme, jako by se jednalo o ligový duel v Ďolíčku. Fanoušci si můžou koupit pamětní vstupenku v hodnotě 80 Kč, otevřen bude fanshop, klubové muzeum i stánky s občerstvením. Utkání budou lidé sledovat přímo z hlavní tribuny stadionu," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Bohemians 1905 Jaroslav Köstl.

Bohemians celou akci pojali jako loučení s úspěšnou sezonou i trenérem Pavlem Hoftychem, a tak se brány vršovického stadionu otevřou již ve tři hodiny odpoledne, kdy začne hrát reprodukovaná hudba a na obrazovce poběží videa ze slavných utkání Bohemky.

Víkend šampiónů: finálový zápas Bohemians 1905 - Mladá Boleslav
Víkend šampiónů: finálový zápas Bohemians 1905 - Mladá Boleslav | Foto: Ondřej Besperát

Program pak bude pokračovat i po skončení duelu, jenž začne v 17:30.

"Po zápase přijedou do Ďolíčku i hráči s realizačním týmem a fanoušci jim tak budou moci osobně poděkovat za úspěšnou sezonu. Proběhne i loučení s úspěšným trenérem Pavlem Hoftychem. Na závěr se budou dražit věci z kabiny, například známé tričko Pavla Hoftycha, ve kterém koučoval zápasy. Výtěžek poputuje ve prospěch sdružení Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí z Olomouce," uvedl Köstl.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy