´Dokud Petera a spol. neodejdou, Baník se nevzchopí´

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 8. 2011 8:10
Bývalý hráč Baníku Wojnar kritizuje vedení klubu
Foto: Jakub Šafránek

Praha - Už druhou sezonu se hrdý Baník Ostrava topí v ligovém suterénu a mnohý fanoušek slezského klubu se obává, že jej stihne stejný osud jako tradičního moravského rivala Brno, které svůj dlouhodobý propad loni "korunovalo" sestupem do 2. ligy.

Podle příznivců je viník současného nelichotivého stavu jasný - majitel Tomáš Petera.

K jejich názoru se nyní hlásí také i někteří bývalí hráči. "Dokud Petera a jeho lidé neodejdou, tak se situace v Baníku nezmění. Oni jsou plně zodpovědní," prohlásil pro MF Dnes po vzájemném utkání (1:4) záložník Mladé Boleslavi Petr Wojnar, baníkovský odchovanec.

Přidal se tak k předchozím kritikům, mezi nimiž je i bývalá opora zadních řad Baníku , René Bolf.

Čtěte také:
Tragický Baník dostal čtyřku od Boleslavi, nemá ani bod
Svěrkoš skončil v Sochaux a zřejmě posílí Ostravu

Ostravské mužstvo neví, jak vyhrávat, těžce střílí góly a jeho obrana je děravá jako cedník. Navíc největší opory se rozutekly nebo byly prodány a tradičně největší chlouba ostravského celku, mladí talenti z vlastní líhně, poslední dobou příliš šancí nedostávají.

"Na nich se žádné peníze neprotočí, zatímco když přijde skupina hráčů třeba z Příbrami, je šance, že se peníze budou točit a někomu něco zůstane za nehty," nebere si servítky Wojnar.

Velkou nadějí by mohl být chystaný návrat kanonýra Václava Svěrkoše. Jenže jeho příchod nespolkne zrovna málo peněz, a tak se může jevit jako dvojsečnou zbraní. Proto by se na něj ostatní neměli upínat jako na vidinu spásy, ale začít sami zachraňovat, co se dá, dokud je ještě čas.

 

Právě se děje

Další zprávy