Dojatý Trpišovský: Porazit Spartu byl můj sen, válečnictví udolalo kvalitu

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 11. 2015 21:30
Dojetí a hrdost. To byly emoce, které po utkání Liberce se Spartou sršely z očí domácího trenéra Jindřicha Trpišovského. Severočeši si i ve značně kombinované sestavě připsali cenné tři body, když pražského soupeře porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Jindřich Trpišovský během utkání proti Spartě.
Jindřich Trpišovský během utkání proti Spartě. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Dojetí a hrdost. To byly emoce, které po utkání Liberce se Spartou sršely z očí domácího trenéra Jindřicha Trpišovského. Severočeši si i ve značně kombinované sestavě připsali cenné tři body, když pražského soupeře porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Kouč, který před zápasem obdržel již svou druhou letošní cenu pro trenéra měsíce, po utkání přiznal, že Liberec kvůli řadě absencí tentokrát nemohl spoléhat na svou obvyklou taktiku, spočívající na kreativním překonání jakéhokoli protivníka.

"Musím přiznat, že kvalita byla tentokrát na straně Sparty. My jsme vsadili na bojovnost, na takovou tu typickou libereckou auru. Řekl bych, že naše válečnictví tentokrát udolalo obrovskou fotbalovou kvalitu soupeře," poznamenal Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci.

Výhru věnoval svému otci

"Chtěli jsme to dnes ubojovat, všemi dostupnými prostředky. A já cítím obrovskou radost a euforii, že se nám to dnes povedlo," dodal kouč, který si vítězstvím nad Spartou splnil jeden ze životních snů. A výhru věnoval svému otci.

"Jsem z toho trochu dojatý. Táta mi vždycky říkal, že si představuje, jak hraju proti Spartě a dávám rozhodující gól. To se mi nepovedlo a ani nikdy nepovede. Jsem rád, že jsem to mohl naplnit alespoň touhle cestou," rozpovídal se devětatřicetiletý lodivod Slovanu.

"Pro mě je to největší možný výsledek, kterého jsem mohl dosáhnout jako trenér. Jako člověk, který trenérsky vyšel z nižších soutěží, jsem snil o tom, že jednou porazím Spartu," podotkl Trpišovský, který na Spartě v minulosti trénoval mládež.

Proslulá liberecká aura fungovala

Výhry si extrémně cenil i kvůli zmíněným problémům se základní sestavou. Liberci chyběli například Folprecht, Bartl, Jefremov, Sýkora, Hovorka či kvůli klauzuli ve smlouvě hráči hostující ze Sparty - Koubek, Shala a Švejdík. Poprvé v kariéře tak musel nastoupit na stoperu Mudra.

V záloze dostal první ligovou šanci mladík Machuča a do základní sestavy se po dvou měsícíh vrátil již odepisovaný a v Liberci částečně nechtěný konžský křídelník Delarge. Ten nakonec povedeným volejem celý duel rozhodl.

"Někdy to tak bývá, že vám ti hráči chybí a zvládnete to. Naopak někdy jedete někam v kompletním složení, říkáte si, že to dneska bude super a prohrajete tam 1:3," usmál se Trpišovský. A zastavil se ještě u již zmiňované liberecké aury.

"Na Plzeň a Spartu ještě nemáme"

"Věřil jsem v takového libereckého ducha. Když jsme v úzkých, umíme sáhnout někam do vzdálené galaxie pro obrovskou bojovnost. Na tom jsme to celé postavili. Vždy se snažíme, abychom byli aktivnější my, ale dneska jsme se poprvé zaměřili hlavně na bojovnost, pracovitost. S tím zápasem jsme se vyrovnali fantasticky," doplnil kouč.

Trpišovský přesto po vítězném duelu uvedl, že Liberec vůbec nemyslí na možnost boje o ligový titul.  "Jsme realisté. Myslím si, že na kvalitu Plzně a Sparty zatím nestačíme. Možná i kvůli tomu, že jsme v Evropské lize, máme v domácí soutěži výpadky. Spíš jsem rád, že jsme touhle výhrou odrazili týmy co jsou za námi," uzavřel liberecký trenér.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy