Dočkalův návrat do Sparty vázne na mrtvém bodě. A Číňané cuknout jen tak nehodlají

Jiří Škuba Jiří Škuba
31. 1. 2019 7:01
Přímá úměra Stanciu pryč, Dočkal na Letnou nemá automatickou platnost. Sparta se musí připravit na jarní variantu bez vyhlížené posily.
Vrátí se Bořek Dočkal do Sparty už na jaře?
Vrátí se Bořek Dočkal do Sparty už na jaře? | Foto: Milan Kammermayer

O potenciálním návratu třicetiletého záložníka do rudého dresu se spekuluje už od jeho návratu z hostování v americké Philadelphii, kde se stal nejlepším nahrávačem MLS. Na Letné absolvoval zimní přípravu, při přípravných zápase postával zachumlaný vedle lavičky, s týmem dokonce odjel na soustředění do Španělska.

Jenže jeho přestup z čínského Che-nan Ťien-jie je stále v nedohlednu.

Podle informací Aktuálně.cz dosud nenastal při jednáních o Dočkalově budoucnosti pražádný posun. Čínská strana zatím setrvává na svém požadavku: za bývalého kapitána Letenských stále požaduje přibližně 230 milionů korun, tedy částku, za kterou Dočkal do Číny zamířil.

A taková částka je údajně naprosto mimo vnímání sparťanského vedení. Jinými slovy: tolik peněz za třicetiletého hráče majitel Daniel Křetínský nedá, i když se jedná o Bořka Dočkala.

Navíc se dá počítat s tím, že čínská strana monitoruje dění na českém trhu a má informace o přestupu Nicolae Stanciua do saudskoarabského klubu Al-Ahlí, v jehož rámci by na Letnou mělo přistát asi 258 milionů korun (i když dle belgických médií má Stanciův bývalý klub Anderlecht nárok na 15 procent z přestupové částky, tedy na 38,7 milionu korun).

A to podle dobře informovaného zdroje jednání o Dočkalově příchodu jenom komplikuje.

O Dočkalovi se na tiskové konferenci ke startu zimní přípravy vyjádřil i sportovní ředitel Tomáš Rosický. Na začátku ledna Sparta o návratu rodáka z Městce Králové podle Rosického nejednala a situace se od té doby nijak výrazně neposunula.

 

Právě se děje

Další zprávy