Dočkalův návrat do Sparty vázne na mrtvém bodě. A Číňané cuknout jen tak nehodlají

Jiří Škuba Jiří Škuba
31. 1. 2019 7:01
Přímá úměra Stanciu pryč, Dočkal na Letnou nemá automatickou platnost. Sparta se musí připravit na jarní variantu bez vyhlížené posily.
Vrátí se Bořek Dočkal do Sparty už na jaře?
Vrátí se Bořek Dočkal do Sparty už na jaře? | Foto: Milan Kammermayer

O potenciálním návratu třicetiletého záložníka do rudého dresu se spekuluje už od jeho návratu z hostování v americké Philadelphii, kde se stal nejlepším nahrávačem MLS. Na Letné absolvoval zimní přípravu, při přípravných zápase postával zachumlaný vedle lavičky, s týmem dokonce odjel na soustředění do Španělska.

Jenže jeho přestup z čínského Che-nan Ťien-jie je stále v nedohlednu.

Podle informací Aktuálně.cz dosud nenastal při jednáních o Dočkalově budoucnosti pražádný posun. Čínská strana zatím setrvává na svém požadavku: za bývalého kapitána Letenských stále požaduje přibližně 230 milionů korun, tedy částku, za kterou Dočkal do Číny zamířil.

A taková částka je údajně naprosto mimo vnímání sparťanského vedení. Jinými slovy: tolik peněz za třicetiletého hráče majitel Daniel Křetínský nedá, i když se jedná o Bořka Dočkala.

Navíc se dá počítat s tím, že čínská strana monitoruje dění na českém trhu a má informace o přestupu Nicolae Stanciua do saudskoarabského klubu Al-Ahlí, v jehož rámci by na Letnou mělo přistát asi 258 milionů korun (i když dle belgických médií má Stanciův bývalý klub Anderlecht nárok na 15 procent z přestupové částky, tedy na 38,7 milionu korun).

A to podle dobře informovaného zdroje jednání o Dočkalově příchodu jenom komplikuje.

O Dočkalovi se na tiskové konferenci ke startu zimní přípravy vyjádřil i sportovní ředitel Tomáš Rosický. Na začátku ledna Sparta o návratu rodáka z Městce Králové podle Rosického nejednala a situace se od té doby nijak výrazně neposunula.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 1 hodinou

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy