reklama
 
 

Dočkal se vrací do Sparty! Vyhlížený záložník ukončil smlouvu v čínském Che-nanu

17. 2. 2019 14:30
Bořek Dočkal podle všeho znovu oblékne dres pražské Sparty. Reprezentační kapitán se vyvázal z kontraktu v Číně a nyní už zbývá jen finální dohoda s letenským klubem.

Nyní padla poslední překážka, Dočkal se za podpory své agentury Sport Invest domluvil s čínským Che-nanem na ukončení svého angažmá. 

Ještě zbývá poslední krok a tím je podpis na Letné. Sparta za staronovou posilu pošle do Číny přibližně čtyřicet milionů.

"Jednání v Číně byla náročná, ale smlouva mezi klubem Che-nan Ťien-jie a hráčem byla ukončena. Bořek je v tuto chvíli na cestě zpátky do Čech, kde by měla v nejbližších dnech proběhnout finální jednání směrem k jeho fotbalové budoucnosti," uvedl jeho agent Viktor Kolář.

Pondělní zápas na Dukle ještě Dočkal nestihne, na pikantní duel s Ostravou na Letné (24. února) by však už měl být k dispozici. A dokonce připravený naskočit do základní sestavy: se Spartou totiž absolvoval celou zimní přípravu včetně soustředění ve Španělsku.

Dočkal působil ve Spartě od srpna 2013, byl klíčovým hráčem a tvůrcem hry. Celkem za letenský tým odehrál 146 soutěžních utkání, v nichž si připsal 32 gólů a 54 asistencí. V roce 2014 devětatřicetinásobný reprezentant pomohl Spartě k zatím poslednímu mistrovskému titulu i triumfu v domácím poháru.

Bývalý záložník Slavie, Liberce, Konyasporu nebo Rosenborgu zamířil do Asie přesně před dvěma lety za částku 230 milionů korun. Loni Čínu opustil a rok strávil hostováním ve Philadelphii Union v zámořské MLS, kde se stal nejlepším nahrávačem soutěže s 18 asistencemi.

autor: Jiří Škuba | 17. 2. 2019 14:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama