Dočkal: Nejsem spasitel, jen mám šťastné střelecké období

ČTK ČTK
13. 10. 2014 21:20
Záložník Bořek Dočkal i proti Kazachstánu ukázal, že ve fotbalové reprezentaci má střeleckou formu.
Bořek Dočkal
Bořek Dočkal | Foto: Reuters

Astana - Záložník Bořek Dočkal i proti Kazachstánu ukázal, že ve fotbalové reprezentaci má střeleckou formu. V dnešním kvalifikačním utkání v Astaně se jednou brankou podepsal pod výhru 4:2 nad Kazachstánem a trefil se ve třetím utkání za sebou. Navíc opět potvrdil pravidlo, že když skóruje, tak český národní tým vyhrává.

"Doufám, že to vydrží," řekl novinářům Dočkal, který otevřel skóre zápasu ve 13. minutě střelou zpoza vápna. "Mám teď střelecky šťastnější období, takže kdybych za sebou měl dvacet zápasů bez gólu, možná bych se o tu střelu ani nepokoušel," dodal.

"Ale za spasitele se nepovažuji. Tolik bodů, kolik máme, nám přinesly týmové výkony a nebylo by dobré hledat, kdo k tomu přispěl víc, nebo míň," poznamenal sparťanský záložník.

"Jednou jste nahoře, jednou jste dole"

Dočkal dal zatím za reprezentaci pět branek a všechny přispěly ke třem bodům. "Ani jednu sérii nepřeceňuji, to už jsem se ve fotbale naučil, takže vím, že přijde i skromnější období," uvedl Dočkal. "Navíc kdybych spočítal ligové zápasy a branky, tak by to tak slavné nebylo. Je to jako v životě, jednou jste nahoře, jednou dole," prohlásil.

Vedle Dočkala se pod výhru střelecky podepsali také jeho spoluhráči ze Sparty Ladislav Krejčí a David Lafata. "Jsme na sebe zvyklí z klubu, ale je to hodně i o soupeři," nechtěl Dočkal letenskou spolupráci zveličovat. "Třeba v lize by se k Láďovi ten dlouhý míč před jeho gólem vůbec nedostal. A určitě by tam neměl tolik prostoru," prohlásil.

Český tým se před zápasem hodně obával umělé trávy a podle Dočkala bylo vidět, že na povrch není zvyklý. "Nakonec jsme se s tím poprali dobře," řekl záložník. "Navíc když jsem pak zpětně přemýšlel, že bychom tady v Kazachstánu hráli venku, tak by to přírodní hřiště bylo asi výrazně horší," přidal.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy