Dočkal: Nejsem spasitel, jen mám šťastné střelecké období

ČTK ČTK
13. 10. 2014 21:20
Záložník Bořek Dočkal i proti Kazachstánu ukázal, že ve fotbalové reprezentaci má střeleckou formu.
Bořek Dočkal
Bořek Dočkal | Foto: Reuters

Astana - Záložník Bořek Dočkal i proti Kazachstánu ukázal, že ve fotbalové reprezentaci má střeleckou formu. V dnešním kvalifikačním utkání v Astaně se jednou brankou podepsal pod výhru 4:2 nad Kazachstánem a trefil se ve třetím utkání za sebou. Navíc opět potvrdil pravidlo, že když skóruje, tak český národní tým vyhrává.

"Doufám, že to vydrží," řekl novinářům Dočkal, který otevřel skóre zápasu ve 13. minutě střelou zpoza vápna. "Mám teď střelecky šťastnější období, takže kdybych za sebou měl dvacet zápasů bez gólu, možná bych se o tu střelu ani nepokoušel," dodal.

"Ale za spasitele se nepovažuji. Tolik bodů, kolik máme, nám přinesly týmové výkony a nebylo by dobré hledat, kdo k tomu přispěl víc, nebo míň," poznamenal sparťanský záložník.

"Jednou jste nahoře, jednou jste dole"

Dočkal dal zatím za reprezentaci pět branek a všechny přispěly ke třem bodům. "Ani jednu sérii nepřeceňuji, to už jsem se ve fotbale naučil, takže vím, že přijde i skromnější období," uvedl Dočkal. "Navíc kdybych spočítal ligové zápasy a branky, tak by to tak slavné nebylo. Je to jako v životě, jednou jste nahoře, jednou dole," prohlásil.

Vedle Dočkala se pod výhru střelecky podepsali také jeho spoluhráči ze Sparty Ladislav Krejčí a David Lafata. "Jsme na sebe zvyklí z klubu, ale je to hodně i o soupeři," nechtěl Dočkal letenskou spolupráci zveličovat. "Třeba v lize by se k Láďovi ten dlouhý míč před jeho gólem vůbec nedostal. A určitě by tam neměl tolik prostoru," prohlásil.

Český tým se před zápasem hodně obával umělé trávy a podle Dočkala bylo vidět, že na povrch není zvyklý. "Nakonec jsme se s tím poprali dobře," řekl záložník. "Navíc když jsem pak zpětně přemýšlel, že bychom tady v Kazachstánu hráli venku, tak by to přírodní hřiště bylo asi výrazně horší," přidal.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy