Dočkal, Hubník nebo Ďuriš? Kdo byl podle vás nejlepším ligovým hráčem?

ČTK ČTK
11. 5. 2016 16:40
Nejlepší fotbalista této sezony první ligy vzejde z trojice Bořek Dočkal (Sparta), Roman Hubník a Michal Ďuriš (oba Plzeň). Koho byste vybrali vy?
Je Ďuriš nejlepším hráčem ligy?
Je Ďuriš nejlepším hráčem ligy? | Foto: Tomáš Liška

Praha - Nejlepší fotbalista této sezony první ligy vzejde z trojice Bořek Dočkal (Sparta), Roman Hubník a Michal Ďuriš (oba Plzeň). Hlasováním o tom rozhodli kapitáni a trenéři ligových celků a zástupci médií. Vítěz bude vyhlášen v neděli na Galavečeru Synot ligy se začátkem v 17:45 a v přímém přenosu ČT Sport.

Svého favorita si můžete vybrat v této anketě:

Mezi trenéry se o cenu ucházejí Václav Kotal z Brna, liberecký Jindřich Trpišovský a Karel Krejčí, který dovedl Plzeň k mistrovskému titulu. V nominaci na Objev roku jsou Lukáš Juliš ze Sparty, Patrik Schick z Bohemians Praha 1905 a Tomáš Souček ze Slavie. Na cizince roku kandidují tři zástupci Slovenska Michal Ďuriš a Matúš Kozáčik z Plzně a Marek Bakoš z Liberce.

Zároveň už jsou známí vítězové hlasování o nejlepších hráčích na jednotlivých postech.

Cenu pro brankáře sezony obhájil Matúš Kozáčik, který zaznamenal i nejméně inkasovaných gólů. V anketě porazil Davida Bičíka ze Sparty a Tomáše Koubka z Liberce.

"Vážím si toho hodně. Sezona nám vyšla a já jsem za to hrozně rád. Celkově mančaft fungoval a s tím pak souvisí i šňůry čistých kont a výher, které jsme předvedli," uvedl Kozáčik v tiskové zprávě.

Obráncům vládl plzeňský Roman Hubník před Simonem Delim ze Slavie a Jakubem Brabcem ze Sparty. "Každé individuální ocenění je takový bonus na závěr sezony, která pro mě byla taková divoká. Po návratu do Plzně ze Sigmy jsem říkal, že jsem si přišel pro titul, a to se povedlo. To, že je k tomu toto ocenění, moc potěší. Myslím si, že závěr sezony mi vyšel, a to samé se dá říct i o ostatních klucích v mančaftu. Zaslouženě jsme získali titul. Jsem rád, že se umístili i ostatní kluci. Kdo jiný by to měl být než oni," prohlásil Hubník, který kandiduje i na osobnost ligy spolu s brněnským Pavlem Zavadilem a Liborem Doškem ze Slovácka.

Mezi záložníky obhájil ocenění Dočkal, který stejně jako loni vyhrál i Chance Index o nejkreativnějšího hráče. V hodnocení středopolařů porazil plzeňského Jana Kovaříka a spoluhráče Ladislava Krejčího.

V útoku pak dominoval nejlepší ligový kanonýr a autor 15 branek Michal Ďuriš, který zvítězil před dalším patnáctigólovým střelcem Davidem Lafatou a Markem Bakošem.

"Od začátku jsem říkal, že nejdůležitější je titul. Všechno navíc by byla případná třešnička na dortu. Tohoto ocenění si velmi vážím. Je to pro mě závazek do budoucna. Konečně jsem tuto sezonu odehrál na postu, který je mi nejbližší. Potvrdil jsem, že umím dávat góly. Láká mě titul krále střelců, lhal bych, kdybych řekl, že ne," dodal Ďuriš.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Vedení rakouské Immofinanz nedoporučilo přijmout nabídku miliardáře Vítka na převzetí

Představenstvo a dozorčí rada rakouské realitní společnosti Immofinanz nedoporučují akcionářům přijmout nabídku českého miliardáře Radovana Vítka na převzetí podniku. Nabízenou cenu považují za příliš nízkou, uvádějí v dnešní tiskové zprávě. Vítkova společnost CPI Property Group (CPIPG) už v Immofinanz vlastní 32 procent akcií a prostřednictvím nabídky chce získat většinový podíl.

"Představenstvo a dozorčí rada vítají záměr CPI Property Group těžit z atraktivního růstového potenciálu firmy Immofinanz a podpořit její rozvoj a expanzi jakožto dlouhodobý velký akcionář. Cena, kterou CPIPG za akcie Immofinanz nabízí, je však výrazně nižší než současná hodnota firmy a neodráží její významný růstový potenciál," píše se v tiskové zprávě.

CPIPG za každou akcii Immofinanz nabídla 21,2 eura (519 Kč), nabídka platí do 23. února. Cena akcií na vídeňské burze se nyní pohybuje v blízkosti 22,6 eura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy