Dobrá zpráva pro Plzeň. Řezník si sval jen natáhl

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 8. 2013 8:54
Fotbalová Plzeň si oddychla. Klíčový obránce Radim Řezník má stehenní sval zřejmě jen natažený. Brzy by měl být v pořádku.
Fotbalista Radim Řezník by měl být v pořádku. Stehenní sval si podle původních odhadů jen natáhl.
Fotbalista Radim Řezník by měl být v pořádku. Stehenní sval si podle původních odhadů jen natáhl. | Foto: CPA Eduard Erben

Maribor - Plzeňský fotbalista Radim Řezník si ve středeční odvetě 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Mariboru poranil stehenní sval na pravé noze. Podle předběžných odhadů by ho měl mít jen natažený, přesto se dá očekávat, že minimálně v nedělním ligovém utkání s Olomoucí bude Plzni chybět.

Řezník se zranil v 25. minutě, kdy se skácel k zemi a ihned signalizoval k lavičce, že bude muset střídat. Následně odkulhal ze hřiště v doprovodu lékařů, kteří po předběžném vyšetření vyvrátili obavu z vážnějšího zranění.

Řezník letos v sestavě Plzně ještě nechyběl

"Má to zřejmě natažené, naštěstí ne natržené," řekl trenér Pavel Vrba novinářům v Mariboru.

Pro Plzeň by byla Řezníkova dlouhodobější absence citelnou ztrátou. Jako jediný z kádru totiž v této sezoně až do zápasu s Mariborem odehrál všechny minuty. Právě velká vytíženost mohla stát za tím, že sval nevydržel.

Na pravý kraj obrany se tak vrátí František Rajtoral, který za poslední rok hrál převážně v záloze.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy