Dobrá zpráva pro Plzeň. Řezník si sval jen natáhl

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 8. 2013 8:54
Fotbalová Plzeň si oddychla. Klíčový obránce Radim Řezník má stehenní sval zřejmě jen natažený. Brzy by měl být v pořádku.
Fotbalista Radim Řezník by měl být v pořádku. Stehenní sval si podle původních odhadů jen natáhl.
Fotbalista Radim Řezník by měl být v pořádku. Stehenní sval si podle původních odhadů jen natáhl. | Foto: CPA Eduard Erben

Maribor - Plzeňský fotbalista Radim Řezník si ve středeční odvetě 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Mariboru poranil stehenní sval na pravé noze. Podle předběžných odhadů by ho měl mít jen natažený, přesto se dá očekávat, že minimálně v nedělním ligovém utkání s Olomoucí bude Plzni chybět.

Řezník se zranil v 25. minutě, kdy se skácel k zemi a ihned signalizoval k lavičce, že bude muset střídat. Následně odkulhal ze hřiště v doprovodu lékařů, kteří po předběžném vyšetření vyvrátili obavu z vážnějšího zranění.

Řezník letos v sestavě Plzně ještě nechyběl

"Má to zřejmě natažené, naštěstí ne natržené," řekl trenér Pavel Vrba novinářům v Mariboru.

Pro Plzeň by byla Řezníkova dlouhodobější absence citelnou ztrátou. Jako jediný z kádru totiž v této sezoně až do zápasu s Mariborem odehrál všechny minuty. Právě velká vytíženost mohla stát za tím, že sval nevydržel.

Na pravý kraj obrany se tak vrátí František Rajtoral, který za poslední rok hrál převážně v záloze.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy