Dobrá zpráva pro Anglii: Terryho zranění na MS pustí

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 5. 2010 18:58
Obránce Chelsea si poranil zanártní kost
John Terry
John Terry | Foto: Reuters

Praha - Anglická fotbalová reprezentace si může oddechnout.

Pilíře svých zadních řad Johna Terryho na blížícím se mistrovství světa postrádat nebude.

Obránce Chelsea si sice na tréninku poranil zanártní kost a byl převezen do nemocnice, podrobnější lékařské vyšetření však zlomeninu vyloučilo.

Čtěte také:
Chelsea vyhrála téměř vše, co mohla. A teď chce double
Nominace na MS? Černý Petr pro Ronaldinha i Benzemu
Anglickým fanouškům zatrnulo. Rooney se znovu zranil

Londýnský klub ale bude svého kapitána v sobotním finále FA Cupu postrádat, přestože bojovník Terry v minulosti několikrát i přes zranění hrál.

V případě, že by se však potvrdila horší varianta, byla by to pro Terryho i přes víkendový zisk ligového titulu další bolestná rána, kterou v této sezoně schytal. Na začátku roku vyvovalo obrovský skandál odhalení, že je nevěrný s manželkou svého bývalého spoluhráče Wayna Bridge.

Nemalou komplikaci by to znamenalo také pro trenéra národního týmu Fabia Capella. Ve třicetičlenné nominaci pro jihoarický šampionát totiž figuruje pět středních obránců a nejen Terry má zdravotní problémy. Dalšími zraněnými jsou Rio Ferdinand z Manchesteru United a Ledley King z Tottenhamu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy