Je to dobře pro české fanoušky, řekl o fotbalovém ME 2024 v Německu Darida

ČTK ČTK
27. 9. 2018 22:49
Čeští fotbalisté působící v německé bundeslize považují volbu Německa jako pořádající země fotbalového Eura 2024 za správnou.
Theodor Gebre Selassie.
Theodor Gebre Selassie. | Foto: Lukáš Caha

Nyon - Čeští fotbalisté působící v bundeslize považují přidělení pořadatelství mistrovství Evropy v roce 2024 Německu za dobrou volbu. Jsou přesvědčeni, že šampionátem bude žít celá země a že turnaj bude mít podobně skvělou kulisu jako tamní ligová soutěž. Zároveň vítají, že do dějiště mistrovství to nebudou mít daleko ani čeští fanoušci.

"Když se to dneska rozhodovalo, kluci z týmu zrovna trénovali. Hodně to v kabině sledovali a jsou rádi, že to bude v Německu. Fotbalem tady všichni žijí, myslím, že je to správná volba," řekl ČTK záložník Herthy Berlín Vladimír Darida, který momentálně léčí poraněné koleno.

Německo dostalo při dnešní volbě přednost před Tureckem. V tajném hlasování členů výkonného výboru UEFA v Nyonu obdrželo 12 hlasů, zatímco protikandidát jen čtyři a jeden člověk se zdržel.

"V Německu jsou nádherné stadiony, na kterých panuje skvělá atmosféra. Skoro na každý zápas je vyprodáno, bundesliga má ohromnou tradici. Věřím, že tu atmosféru přenesou i na to mistrovství. Myslím, že to bude výborně připravené Euro," doplnil osmadvacetiletý středopolař.

V době šampionátu mu bude skoro 34 let, a tak by si na něm ještě mohl zahrát, pokud by s českou reprezentací postoupil. "Zrovna jsme to řešili. Uvidíme, je to ještě hodně daleko. Bude záležet, jak mi bude držet zdraví. Ale byl bych rád, kdybych si na tom mistrovství mohl zahrát," řekl Darida. "Je to za humny, takže je to i pro české fanoušky dobré," dodal.

Na turnaji by si mohl také zachytat brankář Brém Jiří Pavlenka, kterému bude při šampionátu 32 let. "Jsem jedině pro, že se Euro bude konat v Německu. Pro Němce je fotbal sportem číslo jedna a myslím, že tomu odpovídá i ta atmosféra na stadionech, která je neskutečná. Lidé tady fotbal milují. Nejlepším příkladem jsou naši fanoušci Werderu," podotkla na facebooku jednička Brém.

"Euro 2024 v Německu může být něco neuvěřitelného. Ta atmosféra tady na stadionech je něco, co mi bude určitě chybět, až se budu vracet do Čech," dodal Pavlenkův spoluhráč z Brém obránce Theodor Gebre Selassie, kterému bude v době šampionátu už skoro 37 let.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Při střelbě v německém Hanau zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo při střelbě ve středu večer v centru města Hanau nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem. Neznámý útočník střílel v shisha baru. Následně došlo k další střelbě v shisha baru v jiné části města. Bez uvedení zdroje o tom informuje deník Bild. Podle státního zastupitelství dalších pět lidí utrpělo těžká zranění. Policie útočníka zadržela.

Připravujeme podrobnosti.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy