Doba 'Baníkovská' s Barošem začíná!

David Procházka
23. 2. 2013 7:00
Milan Baroš se dnes pravděpodobně poprvé objeví v dresu Baníku Ostrava po svém pondělním přestupu z Galatasaraye Istanbul.
Milan Baroš by se dnes mohl poprvé po svém návratu představit v dresu Baníku Ostrava.
Milan Baroš by se dnes mohl poprvé po svém návratu představit v dresu Baníku Ostrava. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Stadion Bazaly, svatostánek Baníku Ostrava, bude při sobotním premiérovém utkání jarní části fotbalové ligy proti týmu Českých Budějovic hojně zaplněn.

Ještě se zcela určitě nesplní přání slavného navrátilce Milana Baroše o vyprodaném stadionu, ale právě jeho pondělní podpis smlouvy přiláká pravděpodobně desetitisícovou návštěvu.

Přijde 10 tisíc fanoušků?

Už v pátek ráno bylo prodáno přes šest tisíc vstupenek, a to každopádně nebude konečné číslo. V mrazivých teplotách a ve sněhu se dá očekávat desetitisícová návštěva.

"Fakt nevím, proč se nezačíná později. Může se hrát déle do léta a lidi by v teple a na kvalitní trávě určitě chodili na lepší fotbal," našel hned po svém návratu Baroš negativum.

Pozor na svalová zranění

S Baníkem trénoval Baroš od pondělí do pátku, absolvoval tedy celkem osm fází. Sám si přál na začátku dvoufázové tréninky, aby se dostal do zápřahu.

"Nohy mě celkem bolely, ale to je známka toho, že makám," usmívá se Baroš. "Na druhou stranu ty zmrzlé terény jsou nebezpečné na svalová zranění, na to si musíme všichni dávat pozor, já obzvlášť," nezastírá opatrnost.

Hřiště, které vytápí elektřina, by však na 15. hodinu, kdy zápas s Českými Budějovicemi začíná, mělo být připraveno. "I když v pátek stále sněžilo, nemělo by to zápas ohrozit," podotkl technický manažer klubu Petr Konderla.

V týdnu odklízela četa sníh i z ochozů, aby se předpokládaná vysoká návštěva nemusela brodit závějemi.

Trasa Vigantice – Bazaly v permanenci

Zimní rallye čeká Barošovy kamarády a známé, kteří se chystají na sobotní šedesátikilometrový výlet z rodných Vigantic do Ostravy.

"Česká vlajka s nápisem Vigantice je na Bazalech poměrně často, ale když hraje Milan, tak si ten zápas užijeme mnohem více," tvrdí blízký Barošův kamarád Václav Křenek.

"Už se na Milana moc těšíme, udělal krásné gesto," pochvaluje si útočníkův návrat do Baníku.

Barošův dres už dnes za tisícovku!

Nejen vigantičtí fanoušci si budou moci v sobotu zakoupit nové dresy Milana Baroše s číslem 27.

V týdnu sice ještě nebyly hotové, ale před zápasem bude ve fanshopu a ve stáncích k zakoupení originální Barošův dres za akční cenu 990 Kč.

"V prodeji již bude také minidres za 190 Kč. Fanoušci si mohou koupit také placku a nálepku s logem Zachraňme Baníček!!! a tváří Milana Baroše - obojí za 50 korun. Výtěžek z prodeje nálepek a placek putuje na transparentní účet Zachraňme Baníček," prozradila tisková mluvčí Eva Šimčíková.

Zkrátka: Doba s Barošem začíná dnes na Bazalech v 15 hodin, buďte u toho!

 

Právě se děje

Další zprávy