Do vedení ČMFS kandiduje i šéf Slavie Platil

ČTK ČTK
23. 6. 2011 18:45
Fotbalový svaz chystá změnu sídla i názvu
Miroslav Platil
Miroslav Platil | Foto: slavia.cz

Praha - Do výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu budou na nedělní valné hromadě kandidovat za kluby první a druhé ligy František Hrdlička z Teplic, Miroslav Platil ze Slavie, Josef Lébr z Olomouce, Tomáš Petera z Baníku Ostrava, Tomáš Paclík z Plzně nebo Edvard Huczala z Třince.

Na post místopředsedy výkonného výboru za kluby kandiduje Dušan Svoboda ze Sparty.

Ve čtvrtek jejich kandidaturu schválil výkonný výbor na svém zasedání.

Čtěte také:
Pokladník Sigmy: Kubíček mě k nahrávce o korupci nutil
Licenci pro 2. ligu dostaly všechny týmy - i Bohemians

Vedení fotbalového svazu má pracovat v třináctičlenné sestavě, ta však už delší dobu není kompletní.

Petr Doležal
Petr Doležal | Foto: Aktuálně.cz

Bývalý slávistický ředitel Petr Doležal funkci opustil poté, co nastoupil znovu jako zaměstnanec na svazovém sekretariátu, a místopředseda za kluby Miroslav Kříž je od loňska nezvěstný.

Místo něj funkci převzal právě Svoboda ze Sparty, který je také jediným kandidátem na Křížův post. Svoboda už členem výkonného výboru je, proto by se v případě jeho přesunutí na post třetího místopředsedy volili dva členové výkonného výboru za kluby.

Navíc ve výkonném výboru je nadále člen za Čechy Milan Haškovec, ale ten už byl několikrát ostatními členy vyzván, aby sám odstoupil kvůli tomu, že byl před časem pravomocně odsouzen za finanční podvod.

Dosud tak neučinil, a tak nedělní valná hromada bude hlasovat o jeho odvolání. Na jeho post by pak kandidovali Josef Tancoš z Mostu a Václav Severýn z Liberce.

"Znovu kandidovat bude i Haškovec, ale pokud bude odvolán, nepředpokládám, že by byl zvolen. Ti samí delegáti by totiž museli během krátké chvíle změnit svůj názor," řekl novinářům místopředseda výkonného výboru za Čechy Jindřich Rajchl.

Stěhování sídla a změna svazového názvu

Dalším bodem projednávání bylo chystané stěhování sídla Českomoravského fotbalového svazu ze Strahova do Lipenců na jihu Prahy. Výkonný výbor dnes schválil, aby byl návrh na výstavbu nového centra v neděli představen valné hromadě svazu.

Předseda svazu Ivan Hašek to bude mít do nového sídlablízko
Předseda svazu Ivan Hašek to bude mít do nového sídlablízko | Foto: Jakub Šafránek

Zároveň se připravuje změna loga svazu i jeho názvu na Fotbalovou asociaci České republiky.

Fotbalový svaz před lety prodal svou administrativní budou v Kozí ulici na Starém Městě a nyní je na Strahově pouze v nájmu. Proto chce vybudovat svůj vlastní areál, který by vedle administrativního centra měl i vlastní fotbalovou akademii a tréninkové plochy.

Právě tréninkový areál je podmínkou UEFA pro dotaci. "UEFA se výrazně podílí na podobných výstavbách. Z dotací by se měla hradit zhruba polovina celkových nákladů," uvedl na dnešní tiskové konferenci místopředseda výkonného výboru ČMFS za Čechy Jindřich Rajchl.

"Hrubý rozpočet se pohybuje v dolních stovkách milionů korun. Přesnou částku chceme ale nejdříve sdělit delegátům na valné hromadě," dodal.

Zatímco polovinu částky bude hradit UEFA, svaz má připravenou finanční rezervu, kterou ušetřil z prodeje domu v Kozí ulici. "Zbyly z toho nějaké peníze, o kterých jsme před dvěma lety rozhodli, že se nepoužijí na nic jiného než na stavbu nového centra," poznamenal Rajchl.

Lokalita v Lipencích na okraji Prahy se volila mimo jiné i kvůli tréninkovému areálu. Ten si vyžádá velký pozemek, který by se v centru metropole obtížně sháněl. "Navíc do Lipenců je díky magistrále velmi dobrá dostupnost. Rozhodně volba místa nemá nic co do činění s tím, že tam bydlí předseda svazu Ivan Hašek," řekl Rajchl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy