Do vedení ČMFS kandiduje i šéf Slavie Platil

ČTK ČTK
23. 6. 2011 18:45
Fotbalový svaz chystá změnu sídla i názvu
Miroslav Platil
Miroslav Platil | Foto: slavia.cz

Praha - Do výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu budou na nedělní valné hromadě kandidovat za kluby první a druhé ligy František Hrdlička z Teplic, Miroslav Platil ze Slavie, Josef Lébr z Olomouce, Tomáš Petera z Baníku Ostrava, Tomáš Paclík z Plzně nebo Edvard Huczala z Třince.

Na post místopředsedy výkonného výboru za kluby kandiduje Dušan Svoboda ze Sparty.

Ve čtvrtek jejich kandidaturu schválil výkonný výbor na svém zasedání.

Čtěte také:
Pokladník Sigmy: Kubíček mě k nahrávce o korupci nutil
Licenci pro 2. ligu dostaly všechny týmy - i Bohemians

Vedení fotbalového svazu má pracovat v třináctičlenné sestavě, ta však už delší dobu není kompletní.

Petr Doležal
Petr Doležal | Foto: Aktuálně.cz

Bývalý slávistický ředitel Petr Doležal funkci opustil poté, co nastoupil znovu jako zaměstnanec na svazovém sekretariátu, a místopředseda za kluby Miroslav Kříž je od loňska nezvěstný.

Místo něj funkci převzal právě Svoboda ze Sparty, který je také jediným kandidátem na Křížův post. Svoboda už členem výkonného výboru je, proto by se v případě jeho přesunutí na post třetího místopředsedy volili dva členové výkonného výboru za kluby.

Navíc ve výkonném výboru je nadále člen za Čechy Milan Haškovec, ale ten už byl několikrát ostatními členy vyzván, aby sám odstoupil kvůli tomu, že byl před časem pravomocně odsouzen za finanční podvod.

Dosud tak neučinil, a tak nedělní valná hromada bude hlasovat o jeho odvolání. Na jeho post by pak kandidovali Josef Tancoš z Mostu a Václav Severýn z Liberce.

"Znovu kandidovat bude i Haškovec, ale pokud bude odvolán, nepředpokládám, že by byl zvolen. Ti samí delegáti by totiž museli během krátké chvíle změnit svůj názor," řekl novinářům místopředseda výkonného výboru za Čechy Jindřich Rajchl.

Stěhování sídla a změna svazového názvu

Dalším bodem projednávání bylo chystané stěhování sídla Českomoravského fotbalového svazu ze Strahova do Lipenců na jihu Prahy. Výkonný výbor dnes schválil, aby byl návrh na výstavbu nového centra v neděli představen valné hromadě svazu.

Předseda svazu Ivan Hašek to bude mít do nového sídlablízko
Předseda svazu Ivan Hašek to bude mít do nového sídlablízko | Foto: Jakub Šafránek

Zároveň se připravuje změna loga svazu i jeho názvu na Fotbalovou asociaci České republiky.

Fotbalový svaz před lety prodal svou administrativní budou v Kozí ulici na Starém Městě a nyní je na Strahově pouze v nájmu. Proto chce vybudovat svůj vlastní areál, který by vedle administrativního centra měl i vlastní fotbalovou akademii a tréninkové plochy.

Právě tréninkový areál je podmínkou UEFA pro dotaci. "UEFA se výrazně podílí na podobných výstavbách. Z dotací by se měla hradit zhruba polovina celkových nákladů," uvedl na dnešní tiskové konferenci místopředseda výkonného výboru ČMFS za Čechy Jindřich Rajchl.

"Hrubý rozpočet se pohybuje v dolních stovkách milionů korun. Přesnou částku chceme ale nejdříve sdělit delegátům na valné hromadě," dodal.

Zatímco polovinu částky bude hradit UEFA, svaz má připravenou finanční rezervu, kterou ušetřil z prodeje domu v Kozí ulici. "Zbyly z toho nějaké peníze, o kterých jsme před dvěma lety rozhodli, že se nepoužijí na nic jiného než na stavbu nového centra," poznamenal Rajchl.

Lokalita v Lipencích na okraji Prahy se volila mimo jiné i kvůli tréninkovému areálu. Ten si vyžádá velký pozemek, který by se v centru metropole obtížně sháněl. "Navíc do Lipenců je díky magistrále velmi dobrá dostupnost. Rozhodně volba místa nemá nic co do činění s tím, že tam bydlí předseda svazu Ivan Hašek," řekl Rajchl.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy