Do původní nominace se nevešel. Na Euro ho přivezla až přítelkyně, teď rozhodl. Euforie, říká Havlík

Euforie korunovaná výstavní trefou. Podívejte se, jak lvíčata slavila pokoření Italů
Jednadvacítka nebyla před utkáním s Itálií v lehké pozici. Po porážce 0:2 s Německem musela vyhrát, pokud chtěla pomýšlet na postup.
Trenér Vítězslav Lavička naordinoval svým svěřencům dobrou taktiku.
Lvíčata byla oproti minulému klání agresivnější a brzy vedla.
Ve 24. minutě skóroval kapitán Michal Trávník.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
21. 6. 2017 22:29
České vítězství nad Itálii nabídlo nečekané příběhy ještě nečekanějších hrdinů. Jedním z nich je i střelec vítězné branky Marek Havlík ze Slovácka, který se sice do původní nominace Vítězslava Lavičky nevešel, ale po zranění Aleše Matějů byl dodatečně povolán. "Do Polska mě přivezla přítelkyně," prozradil Havlík.

Tychy (od našeho zpravodaje) - Kouč české jednadvacítky Vítězslav Lavička udělal pro druhý zápas na evropském šampionátu hned tři změny v základní sestavě. Navíc do druhé půle naskočil i před turnajem vyškrtnutý Marek Havlík

Záložní Slovácka nakonec utkání s Itálií rozhodl. "Ještě v pátek jsem byl zavařený na fyzických testech v klubu. Potom mi volal trenér, že má Aleš Matějů nějaké zdravotní problémy. Sice mě trochu mrzí, že jsem se dostal na šampionát až po zranění spoluhráče, ale nakonec jsem rád, že jsem tady," popsal Havlík svůj perný týden.

Jednadvacetiletý levonohý fotbalista se dostal na hřiště v 66. minutě, kdy nahradil Martina Haška. "Šel jsem do zápasu s tím, abychom neinkasovali a udrželi těsný náskok."

Po chvíli na hřišti ztratil Havlík míč po českém rohu zhruba třicet metrů od branky Gianluigiho Donnarummy a Italové se vydali do nebezpečného přečíslení. "Měl jsem velké nervy. Když jsem přebíral balón, tak se mi trochu střetly myšlenky. Už když jsem si to zpracoval, tak jsem věděl, že to je špatně. Když šli Italové sami na gólmana, tak jsem jenom doufal, že to netrefí," vysvětlil záložník Slovácka, který ale dodal, že ho situace příliš nerozhodila a snažil se hrát dál s čistou hlavou.

"Pravou nohu mám na podpírání"

A to se fotbalistovi, který v české lize debutoval v osmnácti letech, povedlo. V 79. minutě totiž Havlík využil nezištnou přihrávku od dalšího střídajícího hráče Tomáše Chorého a hvězdného brankáře Donnarummu překonal slabší pravou nohou. 

"Viděl jsem, že si to Tomáš Chorý navádí, tak jsem si na něj křiknul. Dal mi to, já to rychle zpracoval a pravou nohou to vystřelil k tyči, viděl jsem, že to nebude brankář mít. Byla to asi největší euforie v kariéře a samozřejmě i nejcennější gól," popsal vítězný gól sám střelec, který přiznal, že pravou nohu má spíše na opírání.

Ihned po vstřelené brance běžel Havlík směrem k hlavní tribuně a ukazoval na svou přítelkyni. "Ze Slovácka mě vlastně na Euru přivezla ona," prozradil levý křídelník.

Lvíčata před posledním zápasem ve skupině výrazně oživila postupové šance mezi nejlepší čtyřku na starém kontinentě. "My jsme od začátku věřili, že to zvládneme. Šli jsme za tím. Teď to musíme v sobotu potvrdit, aby tohle vítězství nebylo zbytečné. Jestli tady je nějaká šance, tak my za ní půjdeme," dodal na závěr Havlík.

 

Právě se děje

Další zprávy