Do první ligy se vrací Viktoria Žižkov

ČTK
27. 5. 2007 22:15
Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov se po třech letech vracejí do první ligy.

Hráči pražského klubu o tom rozhodli v dnešním utkání 27. kola druhé nejvyšší soutěže, v němž porazili 1:0 Blšany. Po zbývajících třech zápasech už nemohou skončit hůře než na druhém postupovém místě.

Žižkovští ale neměli v nezvyklém večerním času jednoduchou úlohu, protože loňský prvoligista se předvedl v dobrém světle a kdyby Bogdanov ve dvanácté minutě nenastřelil pouze tyč, mohl se zápas vyvíjet jinak. Domácí byli aktivnější a ve 37. minutě po centru Straceného vstřelil hlavou Labant ze sedmi metrů postupový gól.

Druzí jsou nadále Bohemians 1905, kteří už v pátek večer vyhráli v Ústí nad Labem, o den později ztratil olomoucký HFK domácí remízou s Jakubčovicemi. Favorit dvakrát vyrovnal vedení hostů a trenér Kalvoda pak ve snaze strhnout vítězství na domácí stranu poslal na hřiště čerstvé Krutého a Škutu. Hosté ale dobře bránili a soupeř už je o bod nepřipravil; jediné příležitosti HFK měli Škuta a Kazár, ale neuspěli.

Existenční duel dvou regionálních soků Hlučína a Vítkovic vygradoval do infarktové koncovky. Domácí dohrávali o devíti, když po faulech v hloubi hřiště dostali druhé žluté karty Bogdaň a Toth. Závěrečnou přesilovku i sílící tlak Vítkovice využily v 94. minutě, když po závaru před brankou dorazil míč do sítě střídající Černý. Poslední slovo měl ale v sedmé nastavené minutě hlučínský náhradník Hanus.

Nerozhodně skončil také zápas Sokolova s Čáslaví, který byl zároveň soubojem brankářů reprezentační jednadvacítky. Domácí Kubásek i hostující Švenger inkasovali před odjezdem na evropský šampionát v Nizozemsku každý po jednom gólu.

Bystrc prohrála v duelu o záchranu doma s Třincem 0:1 a tři kola před koncem zůstala v tabulce na posledním místě. Třinec si díky tříbodovému zisku polepšil na dvanáctou pozici. Pozorně bránící hosté se prosadili v závěru první půle, když se Martinčíkův přímý kop odrazil od tyče do sítě. Druhý poločas se nesl ve znamení pokračujícího tlaku brněnského celku, který si však
katastrofální koncovkou značně zkomplikoval cestu k záchraně.

Výsledky - 27. kolo:
Viktoria Žižkov - Chmel Blšany 1:0 (1:0)
Branka:
37. Labant. Rozhodčí: Michel - Chytil, Ondo. ŽK: Kušnír, Švancara - Jamrich. ČK: 88. Bogdanov (Blšany). Diváci: 1452.
Sestavy:
Žižkov: Bartalský - Kučera (70. Kalod), Labant, Šťastný, Jambor - Kušnír, Jan Novotný, Král, Stracený - Švancara (90. Bukač), Demjan (85. Procházka). Trenér: Skalba.
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Jiří Novotný, Benko (79. Krejčík) - Bogdanov, Loos, Jedinák, Da Silva (66. Rosendo) - Kožíšek, Smejkal. Trenér: Bičovský.

Bystrc - Třinec 0:1 (0:1)
Branka:
42. Martinčík. Rozhodčí: Moláček - Filípek, Tulinger. ŽK: Novakovič, Krejčíř - Vreštiak, Maceček, Brezničan. Diváci: 820.
Sestavy:
Bystrc: Hrubý - Krejčíř, Novakovič, Houšť, Kasálek (56. Kalina) - Logara (74. Bielik), Schuster, Nechvátal, Belej - Smutný (70. Mrázek), Zedníček. Trenér: Machala.
Třinec: Vreštiak - Lisický, Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř (46. Vavruša), Čelůstka, Cieslar (86. Kořínek), Janeček, Martinčík - Maceček (85. Szmek). Trenér: Čopiak.

HFK Olomouc - Jakubčovice 2:2 (1:2)
22. Lošťák, 57. Dadák - 13. Prohászka, 30. Hanus. Rozhodčí: Bílek - Handlíř, Santarius. ŽK: Krajčovič, Baránek, Kopta, Daněk (všichni Jakubčovice). Diváci: 754.
Sestavy:
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda (60. Škuta), Kotůlek, Josefík - Spáčil, Grim, Lukášek, Dadák (60. Krutý) - Kazár, Da Silva (73. Korčián). Trenér: Kalvoda.
Jakubčovice: Kollár - Kopta, Kuděla, Krajčovič, Daněk - Hanus (71. Mikula), Baránek (79. Kunc), Fischer, Vondra (63. Krohmer) - Svatonský, Prohászka. Trenér: Bittengel.

Hlučín - Vítkovice 1:1 (0:0)
90+7. Hanus - 90+4. Černý. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: Hornyak, Bogdaň, Toth - Motyčka, Novák. ČK: 57. Bogdaň, 77. Toth. Diváci: 1526.
Sestavy:
Hlučín: Valach - Volek, Bogdaň, Štýbar, Hornyak - Žižka (56. Skotnica), Sáblík, Tirer (69. Melecký), Toth - Dombi (90. Hanus), Havlíček. Trenér: Cviertna.
Vítkovice: Kello - Hejdušek, Derych, Hromkovič, Třasák (72. Novák) - Valášek (73. Černý), Švec, Motyčka, Mikulenka - Jakus (90. Kroker), Jandík. Trenér: Grussmann.

Sokolov - Čáslav 1:1 (0:1)
73. Koukal - 10. Podrazký. Rozhodčí: Hrubeš - Teuber, Pinkas. ŽK: Koukal - Kurak, Junáček, Šrámek. Diváci: 1670.
Sestavy:
Sokolov: Kubásek - Dřížďal, Huber, Němeček, Mach -Bakeš (46. Čada), Kura, Jiráček - Salák (70. Kocourek), Mlika (75. Šorfa), Koukal. Trenér: Pulpit.
Čáslav: Švenger - Gross, Šrámek, Mráz, Razím - Kurak, Haniak, Podrazký, Kunášek - Zachariáš (80. Klesa), Urban (70. Jirouš). Trenér: Zákostelský.

Páteční předehrávky:
Hradec Králové - Opava 3:3 (1:3), Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:2 (0:1), Jihlava - Olomouc B 2:2 (1:1).