11. 8. 2011 10:00
Vypadli naopak Angličané, kteří podlehli Nigérii
A Cuathemoc Blanco pojistil vítězství Mexika
A Cuathemoc Blanco pojistil vítězství Mexika | Foto: Sport

Bogóta - Fotbalisté Španělska, Brazílie, Francie, Nigérie, Argentiny, Mexika, Portugalska a domácího výběru postoupili na MS hráčů do 20 let v Kolumbii do čtvrtfinále.

Zatímco Argentincům pomohly k výhře 2:1 nad Egyptem dva proměněné pokutové kopy Lamely, Mexičané si museli postup vystřílet až v penaltovém rozstřelu, když po remíze 1:1 porazili Kamerun na penalty 3:0.

Namále měli domácí hráči, kteří s Kostarikou prohrávali ještě čtvrt hodiny před koncem 1:2, v 79. minutě však srovnal Franco a ve třetí minutě nastavení rozhodl o postupu Kolumbijců gólem z penalty Rodríguez.

Kolumbijci si ve čtvrtfinále zahrají s Mexikem, Argentinci pak s Portugalskem, které porazilo 1:0 Guatemalu.

Čeští fotbalisté mají problém. Neumějí hrát ve finále

Dál postoupili i Španělé, cestu dál ale neměli jednoduchou. V zápase s Jižní Koreou totiž branka nepadla v základní hrací době ani v prodloužení, a tak musely o vítězi rozhodnout penalty. V dramatickém rozstřelu se Španělé radovali po výsledku 7:6.

Španělé si ve čtvrtfinále zahrají s Brazilci, kteří si naopak bezpečně poradili se Saudskou Arábií, již porazili 3:0.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici utvoří Francouzi, kteří po výsledku 1:0 postoupili přes Ekvádor, a Nigérijci, jež si stejným způsobem poradili s Anglií.

Mexiko - Kamerun 1:1 po prodl. (0:0, 1:1), na pen. 3:0