Do boje proti vuvuzelám vytáhli už také v Anglii

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 7. 2010 8:20
Trubky už zakázal Arsenal, Tottenham a další
Vuvuzelaaa!
Vuvuzelaaa! | Foto: Reuters

Praha - Stejně jako jako v české lize, tak i v Anglii, přichází před startem tamní fotbalové sezony na přetřes téma používání vuvuzel během zápasů.

Zatímco však při tuzemských návštěvách okolo čtyř pěti tisícovek diváků by se zřejmě nic zásadního nedělo, v Premier League by i desetina troubicích fanoušků z vyprodaného stadionu mohla pověstnou ostrovní atmosféru notně pokazit.

Jako první přistoupil k zákazu trubek Tottenham. Podle londýnského klubu ohrožuje jejich přítomnost bezpečnost na stadionu. "Jsme znepokojeni tím, že přítomnost těchto nástrojů může nepřiměřeně zvýšit bezpečnostní riziko a může negativně ovlivnit to, aby všichni diváci slyšeli nouzová hlášení," stojí v prohlášení klubu.

"Jsme velmi hrdí na fantastickou atmosféru, kterou naši příznivci vytvářejí na White Hart Lane přirozeně," dodávají.

Čtěte také:
S vuvuzelou na fotbal? Na Spartě či Slavii řekli NE
Gerrard zůstává v Liverpoolu. A vítá příchod Colea

K Tottenhamu se už přidaly i další dva celky z hlavního města - Arsenal a West Ham, a také Birmingham.

"V souvislosti s debatou, která po šampionátu rozhořela, rozhodli jsme se zakázat používání trubek na Emirates Stadium. K tomuto kroku jsme přistoupili, protože nejdůležitější pro nás je bezpečnost a radost fanoušků," zní z Arsenalu.

"Náš řád zakazuje hudební soubory. Vuvuzely jsou stejně hlasité a řadě fanoušků se nelíbí. Navíc by mohly být zneužity i jako zbraň," přidávají se Kladiváři.

V Anglii už zákaz trubek jednu významnou sportovní událost postihnul. Před letošním tenisovým Wimbledonem upozornili organizátoři návštěvníky, že mohou mít při sobě prakticky všechno, trubky však rozhodně ne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

ČTÚ chce kvůli omezené konkurenci regulovat trh mobilních dat, operátoři s tím nesouhlasí

Český telekomunikační úřad se chystá příští rok regulovat trh mobilních dat, protože na něm shledal omezenou konkurenci. Hodlá proto O2, T-Mobilu a Vodafonu uložit povinnost umožnit přístup k jejich velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům za regulovanou cenu. Uvedli to zástupci ČTÚ na dotaz ČTK. Operátoři s výsledky analýzy nesouhlasí. Podle nich nereflektuje nejnovější vývoj na trhu. Regulace by platila po notifikaci Evropskou komisí, která by měla být hotova do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy