Do boje proti vuvuzelám vytáhli už také v Anglii

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 7. 2010 8:20
Trubky už zakázal Arsenal, Tottenham a další
Vuvuzelaaa!
Vuvuzelaaa! | Foto: Reuters

Praha - Stejně jako jako v české lize, tak i v Anglii, přichází před startem tamní fotbalové sezony na přetřes téma používání vuvuzel během zápasů.

Zatímco však při tuzemských návštěvách okolo čtyř pěti tisícovek diváků by se zřejmě nic zásadního nedělo, v Premier League by i desetina troubicích fanoušků z vyprodaného stadionu mohla pověstnou ostrovní atmosféru notně pokazit.

Jako první přistoupil k zákazu trubek Tottenham. Podle londýnského klubu ohrožuje jejich přítomnost bezpečnost na stadionu. "Jsme znepokojeni tím, že přítomnost těchto nástrojů může nepřiměřeně zvýšit bezpečnostní riziko a může negativně ovlivnit to, aby všichni diváci slyšeli nouzová hlášení," stojí v prohlášení klubu.

"Jsme velmi hrdí na fantastickou atmosféru, kterou naši příznivci vytvářejí na White Hart Lane přirozeně," dodávají.

Čtěte také:
S vuvuzelou na fotbal? Na Spartě či Slavii řekli NE
Gerrard zůstává v Liverpoolu. A vítá příchod Colea

K Tottenhamu se už přidaly i další dva celky z hlavního města - Arsenal a West Ham, a také Birmingham.

"V souvislosti s debatou, která po šampionátu rozhořela, rozhodli jsme se zakázat používání trubek na Emirates Stadium. K tomuto kroku jsme přistoupili, protože nejdůležitější pro nás je bezpečnost a radost fanoušků," zní z Arsenalu.

"Náš řád zakazuje hudební soubory. Vuvuzely jsou stejně hlasité a řadě fanoušků se nelíbí. Navíc by mohly být zneužity i jako zbraň," přidávají se Kladiváři.

V Anglii už zákaz trubek jednu významnou sportovní událost postihnul. Před letošním tenisovým Wimbledonem upozornili organizátoři návštěvníky, že mohou mít při sobě prakticky všechno, trubky však rozhodně ne.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy