Neapol dohání Spartu, napodruhé si s Bernem poradila

6. 11. 2014 20:13
Fotbalisté Dněpropetrovsku s Ondřejem Mazuchem v základní sestavě zvítězili v EL na hřišti Karabachu 2:1 a posunuli se ve skupině F na druhé místo.
De Guzman se raduje z gólu Neapole, takhle pumpoval pravačkou třikrát
De Guzman se raduje z gólu Neapole, takhle pumpoval pravačkou třikrát | Foto: Reuters

Neapol -Třemi góly smetli fotbalisté NeapoleEvropské ligy švýcarský Bern a odčinili tak poslední porážku 0:2. Stejně jako Sparta mají v tabulce skupiny I devět bodů. Více o utkání Sparty (ZDE)

Fotbalisté Besiktase Istanbul zvítězili nad Partizanem Bělehrad 2:1, za domácí nastoupil v roli kapitána Tomáš Sivok. Dněpropetrovsk s Ondřejem Mazuchem v základní sestavě vyhrál na hřišti Karabachu 2:1 a ve skupině F je třetí.

Trenér Neapole Rafael Benítez nechal stejně jako v minulém utkání v Bernu na lavičce Higuaína i Callejóna, Hamšík nebyl připraven kvůli horečce ani ke střídání. Italský celek přesto na hřišti dominoval a v nastavení prvního poločasu se dostal do vedení po povedené střele De Guzmána.

Bern se ani v druhém dějství do hry příliš nedostal a inkasoval další dvě branky od nizozemského reprezentačního záložníka. Jedinou výraznější šanci si švýcarský celek vypracoval v 89. minutě, Nikci ale nastřelil pouze brankáře Cabrala. Český obránce ve službách Young Boys Jan Lecjaks se do hry nedostal.

Sivokovi neuznali gól

Sivok poslal ve 27. minutě duelu Besiktas - Partizan hlavou míč za záda gólmana Lukače, branka však nebyla uznána pro ofsajd. První gól tak v Istanbulu padl až v 57. minutě, když z pokutového kopu otevřel skóre domácí Demba Ba. Senegalský útočník se pět minut nato po přihrávce Töreho trefil podruhé a oslavil čtvrtý gól v EL. Na konečných 2:1 upravil Markovič.

Besiktas se ve skupině C dělí o první místo s Tottenhamem, který zvítězil na půdě Asterasu Tripolis. Anglický celek vedl po trefách Townsenda z penalty a Kanea v poločase o dvě branky, v závěru utkání zkorigoval na 1:2 z pokutového kopu Barrales. "Kohouti" jsou prvním anglickým týmem od roku 2009, jenž vyhrál na hřišti řeckého týmu.

Obě branky Dněpropetrovsku na hřišti Karabachu vstřelil útočník Nikola Kalinič. V 15. minutě nejprve otevřel skóre po přesném Zozuljově centru, do konce poločasu ale stihl za domácí vyrovnat Leroy George. V 73. minutě pak Kalinič v pádu přehodil gólmana Šehiče a rozhodl o prvním tříbodovém zisku Dněpropetrovsku v základní skupině EL. Brankář Jan Laštůvka byl připraven na lavičce ukrajinského týmu.

Obhájce trofeje Sevilla si poradila se Standardem Lutych 3:1. V 19. minutě za momentálně pátý celek španělské ligy skóroval Gameiro. Asistenci si připsal M'Bia, jenž se v této sezoně podílel už na šesti brankách svého týmu v lize a EL. O třináct minut později sice vyrovnal M'Poku, o tři body pro Sevillu se ale postarali Reyes a Bacca.

Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce nestačilo v Anglii na Everton a prohrálo 0:3, do střeleckých statistik se zapsali Osman, Jagielka a Naismith. Wolfsburg zvládl duel s Krasnodarem a vyhrál 5:1, dvakrát se prosadili střídající hráči Hunt a Bendtner, pro kterého to byly první dvě trefy v dresu "Vlků".

Mönchengladbach vyhrál zásluhou Raffaela a Herrmanna 2:0 na hřišti Apollonu Limassol, za který nenastoupil útočník Jan Rezek. Německý celek ve skupině A poskočil na první místo před Villarreal, ten nestačil ve Švýcarsku na Curych a prohrál 2:3. Poprvé v tomto ročníku Evropské ligy padlo pět či více gólů v první půlhodině.

Inter remizoval na půdě St. Etienne 1:1, stejným výsledkem skončil zápas mezi Astrou Giurgiu a Celticem Glasgow. Fiorentina poprvé ztratila body, s PAOK Soluň hrála také 1:1.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

FC Curych - Villarreal 3:2 (3:2)

Branky: 21. Etoundi, 26. Djimsiti, 29. Chikhaoui - 20. Pina, 24. Moreno.

Apollon Limassol - Mönchengladbach 0:2 (0:0)

HJK Helsinky - FC Turín 2:1 (0:0)

Branky: 60. Baah, 81. Moren - 90. Quagliarella.

FC Kodaň - FC Bruggy 0:4 (0:3)

Branky: 7., 30. a 36. Refaelov, 60. Vormer.

1. FC Bruggy 4 2 2 0 8:1 8
2. FC Turín 4 2 1 1 4:2 7
3. FC Kodaň 4 1 1 2 3:6 4
4. HJK Helsinky 4 1 0 3 2:8 3

Skupina C:

Asteras Tripolis - Tottenham 1:2 (0:2)

Branky: 90. Barrales z pen. - 36. Townsend z pen., 42. Kane. ČK: 89. Fazio (Tottenham).

Besiktas Istanbul - Partizan Bělehrad 2:1 (0:0)

Branky: 57. z pen. a 62. Ba - 78. Markovič.

1. Besiktas Istanbul 4 2 2 0 8:3 8
Tottenham 4 2 2 0 8:3 8
3. Asteras Tripolis 4 1 1 2 5:8 4
4. Partizan 4 0 1 3 1:8 1

Skupina D:

Astra Giurgiu - Celtic Glasgow 1:1 (0:1)

Branky: 79. William - 32. Johansen. ČK: 90.+2 Laban (Astra).

Dinamo Záhřeb - Salcburk 1:5 (0:1)

Branky: 60. Henríquez - 40., 64. a 85. Soriano, 59. Kampl, 72. Bruno.

Panathinaikos - PSV Eindhoven 2:3 (2:1)

Branky: 11. Ajagun, 43. Petrič - 27. Depay, 65. De Jong, 78. Wijnaldum.

Sevilla - Standard Lutych 3:1 (2:1)

Branky: 19. Gameiro, 41. Reyes, 90. Bacca - 32. M'Poku.

1. Sevilla 4 2 2 0 7:3 8
2. Feyenoord Rotterdam 4 2 0 2 5:6 6
3. Standard Lutych 4 1 1 2 4:5 4
4. Rijeka 4 1 1 2 5:7 4

Skupina H:

Wolfsburg - Krasnodar 5:1 (0:0)

Branky: 47. a 57. Hunt, 89. z pen. a 90.+1 Bendtner, 73. Guilavogui - 72. Wanderson.

Everton - Lille 3:0 (2:0)

Branky: 27. Osman, 42. Jagielka, 61. Naismith.

1. Everton 4 2 2 0 8:2 8
2. Wolfsburg 4 2 1 1 11:8 7
3. Lille 4 0 3 1 2:5 3
4. Krasnodar 4 0 2 2 5:11 2

Skupina I:

Sparta Praha - Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Branka: 29. a 83. Lafata, 32. L. Krejčí, 74. Costa. Rozhodčí: Jeskov - Averjanov, Dančenko (všichni Rus.). ŽK: Peltier (Slovan). Diváci: 13.875.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček), Dočkal (72. Vacek) - Konaté, L. Krejčí - Lafata (88. Bednář). Trenér: Lavička.

Slovan: Perniš - Bagayoko, Kolčák, Niňaj, Čikoš - Žofčák, Lásik, Milinkovič, Grendel (80. Štefánik), Kubík (73. Vittek) - Peltier (46. Soumah). Trenér: Chovanec.

Neapol - Young Boys Bern 3:0 (1:0)

Branky: 45.+2, 65. a 83. De Guzmán.

Neapol: Cabral - Britos (38. Ghúlam), Koulibaly, Henrique, Mesto - Inler, Gargano - Mertens, De Guzmán, Insigne (73. Callejón) - Zapata (79. Higuaín). Trenér: Benítez.

Bern: Mvogo - Rochat, Vilotič, Von Bergen, Hadergjonaj - Sanogo Junior - Nuzzolo (60. Nikci), Bertone, Gajič (60. Kubo), Steffen - Hoarau (68. Afum). Trenér: Forte.

1. Sparta Praha 4 3 0 1 11:4 9
2. Neapol 4 3 0 1 8:3 9
3. Young Boys Bern 4 2 0 2 8:6 6
4. Slovan Bratislava 4 0 0 4 0:14 0

Skupina J:

Dynamo Kyjev - Aalborg 2:0 (0:0)

Branky: 70. Vida, 90.+3 Gusev. ČK: 68. Dragovič (Dynamo).

Rio Ave - Steaua Bukurešť 2:2 (1:0)

Branky: 35. a 77. z pen. D. Lopes - 61. Keserü, 90.+4 Filip. ČK: 90.+2 Gouano (Rio Ave).

1. Dynamo Kyjev 4 3 0 1 8:4 9
2. Steaua Bukurešť 4 2 1 1 11:6 7
3. Aalborg 4 2 0 2 4:8 6
4. Rio Ave 4 0 1 3 3:8 1