Změny ve Spartě. Trenér Jílek doplatil na žalostné výkony, nahradí ho Václav Kotal

Jiří Škuba Jiří Škuba
Aktualizováno 18. 2. 2020 10:15
Necelých devět měsíců trvala trenérská mise Václava Jílka ve Spartě. Sobotní porážka s Libercem 0:2 byla jeho posledním duelem na letenské lavičce. Ve funkci ho nahradí trenér B-týmu Václav Kotal.
Video: AC Sparta Praha

Páté místo s propastným odstupem jednadvaceti bodů na první příčku tabulky. Utahané výkony bez jiskry a potřebné kvality. Nebo nepřátelská atmosféra, v níž sobotní duel se Slovanem končil.

Vedení Sparty v pondělí večer řešilo krajně nepříznivou situaci, v níž se první tým nachází. Jejím výsledkem je odvolání trenéra Václava Jílka, se kterým se loučí i asistenti Jiří Saňák a Michal Horňák. Jílka ve funkci nahradí kouč béčka Václav Kotal, který si k sobě vezme asistenta Slovácka Michala Šmardu.

 "Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí. Vašek Jílek je dobrý trenér, ale předvedená hra i výsledky pro nás byly zklamáním a nenaplňovaly očekávání, která máme," komentoval změny sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Kariéra sedmašedesátiletého Kotala je pevně provázána se Spartou. Během desetiletého působení odehrál v jejím dresu 167 ligových zápasů (celkem přes 500), na Letnou se pak třikrát vrátil jako kouče, pokaždé ovšem vedl pouze B-tým. V letech 2006 a 2007 působil v managementu jako skaut.

"Trenér Kotal má osobní historii spojenou se Spartou, zná prostředí, působil tady jako hráč, asistent u A-týmu a několikrát jako kouč béčka. Tým momentálně potřebuje trenéra s takovými zkušenostmi. Václav Kotal v první části této sezony odváděl velmi dobrou práci u B-týmu, v minulosti i u mládežnické reprezentace prokázal, že umí výborně pracovat s talentovanými hráči," uvedl v tiskové zprávě Rosický.

"Situace není jednoduchá, jak vzhledem k hráčům, tak směrem k fanouškům," uvědomuje si nový trenér Václav Kotal. "Chci přesvědčit hráče, že to, co po nich budeme požadovat, by mělo být k jejich prospěchu. A k prospěchu Sparty," doplnil.

 

Právě se děje

před 15 minutami

V Lyonu byl postřelen pravoslavný kněz ve chvíli, kdy zavíral kostel. Jeho stav je vážný. Údajný pachatel je na útěku, uvedla policie

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Macron připustil, že chápe šokující dopad karikatur, odsuzuje ale násilí

Francouzský prezident Emmanuel Macron si podle svých slov uvědomuje, že karikatury proroka Mohammeda mohou být pro někoho šokující, ale zdůrazňuje, že odsuzuje násilí. Macron poskytl v pátek rozhovor katarské televizi Al-Džazíra, která ho má odvysílat v plném znění dnes. Francouzská média z něj už zveřejnila výňatky.

Macron se v minulých dnech vyjadřoval k islámskému extremismu, jemuž připsal násilí spáchané radikály ve Francii. Jeden z nich 16. října zabil francouzského učitele, který ve výuce použil karikatury s Mohamedem. Ve čtvrtek zabil v bazilice v Nice útočník nožem tři lidi. Podezřelý je mladý Tunisan, motiv jeho činu se vyšetřuje. V těchto dnech slavili muslimové Mohamedovy narozeniny a v pátek vyšli v mnoha muslimských státech do ulic. Předmětem jejich kritiky i velké zloby byl často Macron a Francie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy