Změny ve Spartě. Trenér Jílek doplatil na žalostné výkony, nahradí ho Václav Kotal

Jiří Škuba Jiří Škuba
Aktualizováno 18. 2. 2020 10:15
Necelých devět měsíců trvala trenérská mise Václava Jílka ve Spartě. Sobotní porážka s Libercem 0:2 byla jeho posledním duelem na letenské lavičce. Ve funkci ho nahradí trenér B-týmu Václav Kotal.
Video: AC Sparta Praha

Páté místo s propastným odstupem jednadvaceti bodů na první příčku tabulky. Utahané výkony bez jiskry a potřebné kvality. Nebo nepřátelská atmosféra, v níž sobotní duel se Slovanem končil.

Vedení Sparty v pondělí večer řešilo krajně nepříznivou situaci, v níž se první tým nachází. Jejím výsledkem je odvolání trenéra Václava Jílka, se kterým se loučí i asistenti Jiří Saňák a Michal Horňák. Jílka ve funkci nahradí kouč béčka Václav Kotal, který si k sobě vezme asistenta Slovácka Michala Šmardu.

 "Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí. Vašek Jílek je dobrý trenér, ale předvedená hra i výsledky pro nás byly zklamáním a nenaplňovaly očekávání, která máme," komentoval změny sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Kariéra sedmašedesátiletého Kotala je pevně provázána se Spartou. Během desetiletého působení odehrál v jejím dresu 167 ligových zápasů (celkem přes 500), na Letnou se pak třikrát vrátil jako kouče, pokaždé ovšem vedl pouze B-tým. V letech 2006 a 2007 působil v managementu jako skaut.

"Trenér Kotal má osobní historii spojenou se Spartou, zná prostředí, působil tady jako hráč, asistent u A-týmu a několikrát jako kouč béčka. Tým momentálně potřebuje trenéra s takovými zkušenostmi. Václav Kotal v první části této sezony odváděl velmi dobrou práci u B-týmu, v minulosti i u mládežnické reprezentace prokázal, že umí výborně pracovat s talentovanými hráči," uvedl v tiskové zprávě Rosický.

"Situace není jednoduchá, jak vzhledem k hráčům, tak směrem k fanouškům," uvědomuje si nový trenér Václav Kotal. "Chci přesvědčit hráče, že to, co po nich budeme požadovat, by mělo být k jejich prospěchu. A k prospěchu Sparty," doplnil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy