Disciplinární komise zahájila řízení s reprezentantem Suchým

ČTK ČTK
14. 1. 2016 17:18
Český reprezentant Marek Suchý byl pozván na zasedání Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR kvůli sporu s jeho bývalým agentem Pavlem Vandasem.
Marek Suchý.
Marek Suchý. | Foto: Reuters

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení s reprezentantem Markem Suchým. Sedmadvacetiletý stoper Basileje je pozván na příští zasedání komise 11. února kvůli maření úředního rozhodnutí, protože stále nevyřešil spor s bývalým agentem Pavlem Vandasem. Disciplinárka o tom informovala v komuniké.

Spor Suchého s Vandasem se táhne delší dobu. Bývalý hráčův agent si nárokuje 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl reprezentační stoper zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá.

Vandasovi dala za pravdu arbitrážní komise FAČR, disciplinárka ale Suchého zpočátku nemohla trestat, protože nebyl členem FAČR. Jím se stal až po úpravě stanov po loňské červnové valné hromadě, která rozhodla, že reprezentanti musí být členy asociace.

Vandas se následně obrátil na arbitrážní komisi, která na závěr podzimu znovu celou kauzou předala disciplinárce. Ta nechala Suchému asi dva měsíce na dohodu s agentem, ale protože spor stále není vyřešen, zahájila s hráčem řízení.

 

Právě se děje

Další zprávy