reklama
 
 

Disciplinárka potvrdila Sigmě původní trest za korupci

6. 10. 2011 18:10
Anulování prvotního rozhodnutí nakonec nic nezměnilo

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky dnes znovu potrestala Sigmu Olomouc odečtem devíti bodů a pokutou čtyři miliony korun za korupční jednání v kauze s Bohemians Praha.

Brankář Olomouce Petr Drobisz nesmí 18 měsíců chytat a bývalý sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček nesmí dva roky zastávat žádnou funkci ve fotbale.

Stejné tresty disciplinárka udělila už v srpnu, ale její rozhodnutí později anulovala odvolací a revizní komise kvůli procesním nedostatkům.

Čtěte také:
Šaráda vrcholí. Korupční kauzu znovu řeší disciplinárka
Disciplinárka znovu řeší kauzu Drobisz. Ten nesmí hrát

"Naše rozhodnutí je podle očekávání stejné jako předtím. My jsme nesouhlasili s postojem ORK, ale v rámci uklidnění situace jsme se rozhodli její výtky akceptovat a procesní chyby jsme odstranili. A jelikož se neobjevily nové důkazy, vynesli jsme stejný rozsudek," uvedl předseda disciplinární komise Jiří Golda. "Podle nás ke korupčnímu jednání došlo, proto jsme trestali," dodal.

Olomouc se údajně provinila tím, že v květnu 2009 prostřednictvím Drobisze předala hráčům Bohemians Praha úplatek ve výši 300 tisíc korun. Disciplinární komise na základě důkazů shledala Olomouc vinou a v srpnu jí udělila stejný trest jako dnes.

Odvolací a revizní komise však tento trest anulovala s tím, že došlo k zásadním procesním pochyběním. Především se jí nelíbila přítomnost místopředsedy disciplinární komise Romana Brnčala při jednáních, jelikož je podle ORK spřízněn s olomouckým klubem jako právník, což obě strany popírají. "Pan doktor Brnčal žádnou smlouvu s SK Sigma nikdy neměl, žádné poradenství nebo právní služby pro náš klub nevykonával," uvedl dříve místopředseda představenstva Sigmy Jaromír Gajda.

Olomouc s anulováním nesouhlasila

Disciplinárka tak musela případ znovu otevřít a hrozilo, že v případě vynesení přísnějšího trestu by se případ znovu zkomplikoval.

Podle olomouckého klubu totiž ORK neměla právo původní trest rušit, jelikož Sigma nakonec odvolání nepodala a ORK měla řešit jen Drobiszovo odvolání.

"ORK je oprávněna v rámci své kontrolní a revizní pravomoci postupovat svá zjištění, návrhy a doporučení příslušnému výkonnému výboru, ale není oprávněna vydávat jakákoliv rozhodnutí a vracet věc k orgánu prvního stupně, k novému projednání a rozhodnutí," stojí v prohlášení Sigmy.

Disciplinárka, která z dnešního zasedání vynechala Brnčala, považovala předchozí trest za dostačující a potvrdila již dříve vynesený rozsudek.

Případem se bude v pátek zabývat také olomoucký okresní soud, který celou kauzu rozplétá již od konce května. V plánu je například konfrontace mezi Drobiszem a tehdejším hráčem střížkovského klubu Miroslavem Obermajerem.

autor: ČTK | 6. 10. 2011 18:10

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama