Disciplinárka hasila omyl sudího. Litsingi může na Spartu

Sport Sport
23. 5. 2013 18:15
Disciplinární komise FAČR omluvila neprávem udělenou žlutou kartu. Útočník Teplic Francis Litsingi v zápase s Liberce prý nesimuloval, ale byl faulován.
Francis Litsingi může hrát. Oporu Teplic rozhodčí vykartoval nesprávně.
Francis Litsingi může hrát. Oporu Teplic rozhodčí vykartoval nesprávně. | Foto: ČTK

Praha - Francis Litsingi dostal žlutou kartu neprávem, a proto může hrát i v příštím zápase. Takhle dobrá zpráva dnes přilétla ze zasedání Disciplinární komise FAČR do Teplic.

Útočník Teplic a hlavní opora týmu hrajícího o záchranu byl žlutou kartou napomenut neprávem v 59. minutě posledního utkání s Libercem.

Za stavu 1:0 pro Slovan ho rozhodčí Petr Ardeleánu pokáral za simulování po prokazatelném faulu Martina Frýdka. 

Ščasný: Žlutá byla absurdní

Pro Litsingiho to přitom byla čtvrtá žlutá karta v sezoně a to by znamenalo, že by Teplicím chyběl v dalším důležitém zápase o záchranu v Gambrinus lize proti Spartě.

"Je absurdní a neuvěřitelné, že to nebyla penalta, ale žlutá karta. Myslím, že by se tím měla zabývat disciplinární komise. Udělit neoprávněně čtvrtou žlutou kartu, s tím by se mělo něco dělat," zlobil se bezprostředně po utkání trenér Teplic Zdeněk Sčasný.

Jeho přání se splnilo. Disciplinárka se dnes případem skutečně zabývala a žlutou kartu smazala. Konžský reprezentant teď může proti Spartě nastoupit.

"Skutek na žlutou se nedstal"

"S ohledem na hráčovo vyjádření a na základě vyjádření Komise rozhodčích, která shledala, že žlutá karta byla udělena nesprávně, došla disciplinární komise k závěru, že k disciplinárnímu provinění v tomto případě nedošlo a skutek se nestal. Hráč Litsingi tedy nemá zastavenou závodní činnost pro nadcházející mistrovské utkání," píše se na oficiálním webu FAČR.

Teplice jsou dvě kola před koncem soutěže se 29 body na třináctém místě. Od sestupujícího Hradce je dělí čtyři body.

 

Právě se děje

před 31 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Prahu byla za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 byla odpoledne za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii cisterny a osobního auta. Původně oznámená byla nehoda cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Provoz byl obnoven před 9:30, kolony měly asi osm kilometrů.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Před 9:30 byl provoz obnoven dvěma pruhy, havarovaná auta byla odstavena na krajnici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy