Diego nezemřel. Jen hraje nový zápas. Svět se loučí s mužem, kvůli němuž pláče i míč

V Neapoli přibyla na pietní místo i pizza s podobiznou Diega Maradony
"Ať žije Diego. Jeho příběh se bude psát stále dál. Víme, že Diego právě zahájil nový zápas." Argentinský list Olé
"Muž, který jako David každé ráno vstal, aby znovu a znovu mrštil kamenem do obrova oka." Argentinský deník Clarín
"Proč celý svět oplakává Diegovu smrt? Protože zemřel člověk, který uměl hrát nejoblíbenější sport na světě jako nikdo jiný a dělal lidem radost bez ohledu na jejich národnost. Diego Maradona nikdy nezemře." Argentinský list La Nación
"Dnes pláče i míč. Maradona byl a zůstane bohem pro Argentinu i Neapol." Španělský deník Sport
Foto: Reuters
Sport Sport
27. 11. 2020 0:17
Světová média se po smrti Diega Maradony předhánějí v tom, kdo výstižněji popíše, co legendární Argentinec znamenal nejen pro fotbal.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy