Diarrova tragédie. Hrál na Stade de France, jeho sestřenici zabili teroristé

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 11. 2015 20:18
Jednou z obětí pátečních teroristických útoků v Paříži byla i sestřenice francouzského fotbalového reprezentanta Lassany Diarry, jenž v době atentátů hrál na Stade de France přípravný zápas s Německem.
Obyvatelka Paříže při jednom z pietních aktů za oběti teroru.
Obyvatelka Paříže při jednom z pietních aktů za oběti teroru. | Foto: Reuters

Paříž - Jednou z obětí pátečních teroristických útoků v Paříži byla i sestřenice francouzského fotbalového reprezentanta Lassany Diarry, jenž v době atentátů hrál na Stade de France přípravný zápas s Německem. Jeho spoluhráč Antoine Griezmann měl sestru v koncertní síni Bataclan, kam směřoval jeden z útoků, masakr ale přežila.

"Moje sestřenice Asta Diakiteová je mezi oběťmi toho střílení. Byla mým vzorem, podporovala mě, byla to moje velká sestra," napsal na sociálních sítích "s těžkým srdcem" Diarra.

Během tragických událostí v Paříži zemřelo 128 lidí, z toho nejvíce v Bataclanu. Na koncertu americké rockové kapely Eagles of Death Metal tam čtyři teroristé s automatickými puškami zabili 85 osob a další zranili.

Griezmann musel s ostatními hráči i diváky po skončení utkání čekat v útrobách stadionu, před nímž při útocích zemřeli další čtyři lidé. Se sestrou se čtyřiadvacetiletý útočník Atlética Madrid prý dokázal spojit až po třech hodinách. "Díky Bohu se moje sestra dostala z Bataclanu. Všechny moje modlitby jsou s oběťmi a jejich rodinami," napsal Griezmann na svém twitterovém účtu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy