Devět fanoušků jelo s Baníkem. Soustředění vyšlo

ip
4. 2. 2008 15:00
Na soustředění jelo s týmem několik příznivců
Na soustředění Baníku mohli i fanoušci. Obě strany byly spokojeny
Na soustředění Baníku mohli i fanoušci. Obě strany byly spokojeny | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Zimní přestávka se blíží ke konci a české fotbalové kluby se pomalu vrací ze soustředění zpět do České republiky, aby zde doladily poslední nedostatky před startem jarní části.

Novinkou se pro letošní rok stalo počínání Baníku Ostrava, který na konci ledna nabídl svým fanouškům zájezd na soustředění klubu do turecké Antalye.

"Víme, že v cizině je to běžná praxe, zejména třeba u bundesligových klubů," řekl před konáním celé akce na oficiálních stránkách klubu předseda představenstva Jakub Kahoun.

V České republice se ovšem jednalo o první akci podobného druhu. 

Možnost zájezdu nakonec využilo devět příznivců Baníku, kteří se mohli během zájezdu stát aktivními členy celé akce. V jeho průběhu přitom využívali stejných ubytovacích a stravovacích služeb, jaké byly připraveny i pro samotné hráče.

Čtěte také: Fenin zazářil. Kvůli reprezentaci ale nemá místo jisté

Také fotbalisté byli s podporou svých fanoušků spokojeni. "Absolutně nám nevadí, že tady fanoušci jsou. Naopak je to docela příjemné. Já to už zažil třeba v Německu," líbilo se třeba Václavu Svěrkošovi.

"Je dobře, že tady fanoušci jsou. Alespoň vidí, že soustředění není pro hráče žádnou dovolenou, ale tvrdou dřinou s pevným programem," dodal generální manažer klubu Werner Lička.

Účastníci celé akce měli taktéž bezplatný přístup na všechny tréninky a zápasy Baníku během soustředění.

Jejich klub v si průběhu "turecké mise" připsal na své konto dvě porážky, jednu remízu a jednu výhru, v níž deklasoval gruzínské Dynamo Tbilisi 8:2.

Přečtěte si: Korejští fotbalisté nechtěli na vojnu. Hrozí jim vězení

"Fandové se chovali přímo vzorně, dělali nám opravdu perfektní reklamu a i díky nim jsme v Turecku vzbudili velký zájem ostatní o Baník. Jestli se na naši iniciativu někdo díval přes prsty, tak neměl správné tušení," hodnotil výkonný ředitel klubu Tomáš Trucha.

"Já si myslel, že nepoletí nikdo. Tohle je pro mě milé překvapení a jen to dokazuje, jak skvělé fandy Baník má," byl nadšen také trenér Karel Večeřa.

O úspěchu celé akce hovoří i fakt, že vedení klubu je ochotno v případě zájmu fanoušků celou akci příště zopakovat.  "Pokud budou mít oni zájem a dovolí to ubytovací možnosti hotelu, pak já budu všemi deseti pro," souhlasil na závěr Trucha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy