Devatenáctka v kvalifikaci podlehla Rakousku a na ME nepostoupila

29. 3. 2016 21:18
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Gleisdorf (Rakousko) - Čeští fotbalisté do 19 let na letní mistrovství Evropy nepostoupili. Výběr trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha ve třetím utkání elitní fáze kvalifikace podlehl domácímu Rakousku 1:3, navíc dohrával bez tří vyloučených hráčů.

Útočník Pulkrab v 55. minutě ještě dokázal odpovědět na vedoucí gól domácího Prokopa z prvního poločasu, ale pak Češi doplatili na nedisciplinovanost. Během dvou minut byli po druhých žlutých kartách vyloučeni Chaluš a Pulkrab.

Dvojnásobně oslabeného soupeře pak gólově potrestali Grabovac a Posch. Třetí červenou kartu navíc dostal v 87. minutě Mihálik. Rakousko se tak po třetí výhře ve skupině kvalifikovalo na červencový šampionát do Německa.

Česká devatenáctka naopak nenaváže na svou poslední účast na Euru z roku 2011, kdy vybojovala stříbrné medaile.

Elitní fáze kvalifikace o ME fotbalistů do 19 let - skupina 3 v Rakousku:

Rakousko - ČR 3:1 (1:0)

Branky: 34. Prokop, 79. Grabovac, 84. Posch - 55. Pulkrab. ČK: 65. Chaluš, 67. Pulkrab, 87. Mihálik (všichni ČR).

Sestava ČR: Chmiel - Březina, Chaluš, Lischka (71. Granečný), Kvída - Mihálik, Průcha, Štěpánek, Trubač (74. Ladra), Kuchta (70. Šašinka) - Pulkrab. Trenéři: Malura a Hoftych.

Slovensko - Rumunsko 3:1 (2:1).