Devatenáctka padla se Slováky, boj o postup na ME teď bude těžší

26. 3. 2016 13:38
Fotbalová reprezentace do 19 let prohrála v druhém utkání elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy se Slovenskem 1:2. Mladíci po úvodní výhře nad Rumunskem utrpěli ve čtyřčlenné skupině první bodovou ztrátu a zkomplikovali si boj o postup na červencový šampionát do Německa, kam projde pouze vítěz. V závěrečném duelu skupiny změří Češi v úterý síly s domácím Rakouskem.
Pavel Hoftych, jeden z koučů mladých reprezentantů.
Pavel Hoftych, jeden z koučů mladých reprezentantů. | Foto: ČTK

Gleisdorf - Fotbalová reprezentace do 19 let prohrála v druhém utkání elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy se Slovenskem 1:2. Mladíci po úvodní výhře nad Rumunskem utrpěli ve čtyřčlenné skupině první bodovou ztrátu a zkomplikovali si boj o postup na červencový šampionát do Německa, kam projde pouze vítěz. V závěrečném duelu skupiny změří Češi v úterý síly s domácím Rakouskem, které dnes porazilo Rumuny 4:0.

Zatímco proti Rumunům český celek v páté minutě z penalty otevřel skóre, proti Slovákům ve stejné minutě z pokutového kopu inkasoval. Po půlhodině navíc výběr bývalého federálního partnera po rohovém kopu zvýšil. Ještě do pauzy zdramatizoval duel střelou z malého vápna Štěpánek, ale vyrovnat už Češi navzdory několika šancím nedokázali.

Mladíci naposledy startovali na ME devatenáctek v roce 2011, kdy získali stříbrné medaile.