Deschamps povede francouzské fotbalisty až do Eura 2020

31. 10. 2017 17:40
Vedení francouzského fotbalového svazu prodloužilo smlouvu s reprezentačním trenérem Didierem Deschampsem, jemuž se podařilo postoupit na MS 2018.
Didier Deschamps bude trenérem francouzské reprezentace až do roku 2020.
Didier Deschamps bude trenérem francouzské reprezentace až do roku 2020. | Foto: Reuters

Paříž - Didier Deschamps zůstane trenérem francouzských fotbalistů až do mistrovství Evropy v roce 2020. Po postupu na světový šampionát do Ruska prodloužilo vedení svazu s devětačtyřicetiletým koučem smlouvu o další dva roky.

Deschamps převzal národní mužstvo v roce 2012 po další bývalé reprezentační ikoně Laurentu Blancovi. Na MS v Brazílii došli Francouzi do čtvrtfinále, na domácím ME loni podlehli ve finále Portugalsku. V kvalifikaci MS 2018 vyhráli Deschampsovi svěřenci skupinu A o čtyři body před Švédskem a Nizozemskem.

Záložník Deschamps se v roce 1998 stal mistrem světa, o dva roky později získal s francouzským týmem rovněž evropský titul. V reprezentaci odehrál 103 zápasů, více než polovinu z nich s kapitánskou páskou.

před 2 minutami

Suterová si ve sjezdu v Ga-Pa dojela pro čtvrté vítězství v SP

Švýcarská lyžařka Corinne Suterová vyhrála sjezd v Garmisch-Partenkirchenu vyhrála a připsala si čtvrté vítězství v závodě Světového poháru v kariéře. Poslední sjezd před olympijskými hrami vynechala řada elitních závodnic včetně Ester Ledecké.

Na druhém místě skončila se ztrátou 51 setin sekundy další Švýcarka Jasmine Fluryová. Ta se dostala na stupně vítězů teprve podruhé, dosud se jí to podařilo pouze v roce 2017 při výhře v superobřím slalomu ve Svatém Mořici.

Třetí příčku obsadila Cornelia Hütterová, která za nejrychlejší Suterovou zaostala o 78 setin. Rakouská reprezentantka se na pódium ve Světovém poháru prosadila po více než tříleté pauze.

Sedmadvacetiletá Suterová všechny tři předchozí triumfy zaznamenala v roce 2020, kdy získala malé glóby za super-G a sjezd, jehož pořadí úřadující mistryně světa ve sjezdu ovládla před Ledeckou.

V průběžném hodnocení sjezdu v aktuální sezoně se Suterová posunula na druhé místo a na vedoucí Sofiu Goggiaovou ztrácí 69 bodů. Italská lyžařka po zranění v nedělním super-G v Cortině d'Ampezzo v Německu nestartovala.

V celkovém hodnocení Světového poháru je Suterová sedmá. V čele je stále Američanka Mikaela Shiffrinová před obhájkyní Petrou Vlhovou ze Slovenska. Obě dnes na sjezdovce Kandahar rovněž chyběly.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu:

Ženy - sjezd: 1. C. Suterová 1:40,74, 2. Fluryová (obě Švýc.) -0,51, 3. Hütterová (Rak.) -0,78, 4. Weidleová (Něm.) -0,82, 5. Delagová (It.) -0,85, 6. Reisingerová -0,92, 7. Rädlerová (obě Rak.) -0,94, 8. Hählenová (Švýc.) -1,02, 9. Gagnonová (Kan.) -1,05, 10. Scheyerová (Rak.) -1,14.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 9 závodů): 1. Goggiaová (It.) 400 b., 2. C. Suterová 331, 3. Siebenhoferová (Rak.) 278, 4. Johnsonová (USA) 240, 5. Puchnerová (Rak.) 231, 6. Weidleová a Nadia Delagová (Švýc.) obě 218, …13. Ledecká (ČR) 123.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1026, 2. Vlhová (SR) 1009, 3. Goggiaová 769, 4. Hectorová (Švéd.) 682, 5. Brignoneová (It.) 672, 6. Siebenhoferová 547, …29. Ledecká 204, 50. Dubovská (ČR) 108.