Deschamps bude trenérem francouzské fotbalové reprezentace

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 7. 2012 20:30
Novým trenérem francouzské fotbalové reprezentace se stane Didier Deschamps.
Nový trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps
Nový trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps | Foto: Reuters

Paříž - Novým trenérem francouzské fotbalové reprezentace se stane Didier Deschamps.

Bývalý kapitán národního týmu podepíše podle listu L'Équipe dvouletou smlouvu, která bude v případě úspěšné kvalifikace na mistrovství světa do Brazílie 2014 prodloužena o další dva roky.

Dohodu v neděli potvrdil i prezident francouzské fotbalové federace Noël Le Graët.

Deschamps, který navzdory platnému kontraktu začátkem týdne skončil v Marseille, původně zájem převzít reprezentaci popíral.

Nakonec však nahradí svého spoluhráče z týmu mistrů světa z roku 1998 Laurenta Blanka, jenž skončil po vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Třiačtyřicetiletý Deschamps po ukončení kariéry v roce 2001 vedl Monako, Juventus a naposledy Marseille, s nímž loni získal francouzský titul.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy