Desatero šlágru: Uhrin nehraje na remízy a Sparta se starci

Plzeň má starší kádr, Sparta dražší. Trenér Dušan Uhrin zase nehraje na remízy, podívete se na desítku nejzajímavějších faktů o duelu Sparta - Plzeň.
Dušin Uhrin má se Spartou vyrovnanou bilanci - Zpočátku byl pro jako trenér Boleslavi pro Spartu postrach. Z prvních pěti vzájemných utkání, dokázal čtyři vyhrát. Poslední tři ale zase prohrál a Uhrinova bilance je tedy vyrovnaná. Jedno se ale ze statistik vyčíst dá. Týmy pod Uhrinem proti Spartě nikdy neremízovaly.
Stáří vs. mládí - Pokud bychom se podívali na věkový průměr týmů v Gambrinus lize, najdeme oba rivaly na opačných koncích pomyslné tabulky. Horváth a spol. s Plzní jasně vedou s bezmála 29 roky na hráče. Sparta vsadila na mládí, a tak podle toho vypadá průměrný věk, který na Letné dosahuje sotva 24 let.
Dražší kádr má Sparta - Je to logické, kde jsou mladší hráči, tam je větší perspektiva a tedy i větší zhodnocení na trhu. Dražší kádr má tedy podle serveru transfermarket.de Sparta, která je tu ceněna na 26,4 milion eur. Plzeň zaostává s necelými 18 miliony. Vždyť jen Ladislav krejčí má cenu 4 a půl milionu eur. To nejdražší v Plzni David Limberský je ceněn na 2,5 milionu.
Historicky vede Sparta - Když nahlédneme dál do historie, vede ve vzájemných zápasech Sparta nad Plzní přímo drtivě. Z 33 ligových zápasů ovládla 21, kdežto Plzeň vyhrála jen šestkrát. Na druhou stranu z těch šesti vítězství přišly čtyři v posledních letech, a tak, když vezmeme statistiku deseti zápasů nazpět, je těsně lepší Viktoria.
Foto: CPA Eduard Erben
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 3. 2014 7:00
Podívejte se na zajímavosti nedělního šlágru Gambrinus ligy mezi Spartou a Plzní.

Praha - Podívejte se na zajímavá fakta a statistiky nedělního šlágru Gambrinus ligy mezi Spartou a Plzní.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy